...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Miliony dolarów za wirtualne nieruchomości w Metaverse

Wraz z rosnącą popularnością Metaverse rosną ceny na wirtualne nieruchomości. Jak bardzo wzrosła ich wartość?

Ceny nieruchomości w Metaverse wzrosły w ciągu ostatnich miesięcy o 500 procent. Według oficjalnego raportu stacji telewizyjnej CNBC, nagły skok cenowy spowodował przekształcenie firmy Marka Zuckerberga (Facebook) w Metę i zainteresowanie wirtualną rzeczywistością celebrytów, tj.: Justin Bieber, Snoop Dogg, Paris Hilton, DJ Marshmello, Ariana Grande itp. Wielu z nich uważa, że inwestycja w tego typu tereny są niezwykle opłacalne.

W ślad wielkich muzyków i aktorów poszły również wielkie korporacje, jak np.: PwC Hongkong, które zainwestowało pokaźną kwotę 3 mln dolarów w wirtualną działkę w  świecie gry The Sandbox (Pochodna Metaverse). Kolejną z takich inwestycji wykonała firma deweloperska Republic Realm, która zapłaciła rekordowe 4,3 mln dol. za elektroniczną nieruchomość.

Social media i wirtualna rzeczywistość

Zdaniem ekspertów firmy Tokens.com (inwestującej w rynek NFT i cyfrowe działki) – Metavers jest kontynuacją, a raczej wcieleniem mediów społecznościowych, które znamy od lat. W ostatnim czasie spółka również kupiła za 2,5 mln dolarów wirtualną przestrzeń w grze Decentraland — świecie, który powiązany jest z Metaverse.

Prognozy na przyszłość

Jak wskazują eksperci zajmujący się rynkiem kryptowalut- w ciągu kilku następnych lat rynek Metaverse może wzrosnąć do 1 mld dolarów. Wielu entuzjastów gier VR i wirtualnych światów uważa, że kupowanie nieruchomości w grach wideo jest bardziej opłacalne, niż inwestycja w realne rynki. Dowodem na tego typu inwestycje jest ostatni zakup fana popularnego rapera — Snoop Dogga, który zapłacił 450 tysięcy dolarów, by stać się sąsiadem muzyka.

Potencjał tego rynku wyczuwają również reklamodawcy, którzy chcą dotrzeć do jak największej grupy młodych odbiorców, którzy interesują się wirtualnymi światami. Przykładowo część z nich posiadających domy w atrakcyjnych lokacjach, otrzymują oferty umieszczenia na nich reklam różnych korporacji i firm.


Źródło: CNBC

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF