...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

NAGRODY WIZJONER POLSKIEJ GOSPODARKI IM. MARKA GOLISZEWSKIEGO – WRĘCZONE PO RAZ PIERWSZY

Business Centre Club po raz pierwszy przyznaje nagrody - Wizjonera Polskiej Gospodarki im. Marka Goliszewskiego.  22 września 2023 w Hotelu Intercontinental w Warszawie, nagrodzono i wyróżniono trzynastu młodych polskich, innowacyjnych przedsiębiorców i menedżerów, nominowanych w pięciu kategoriach.

 

W Konkursie Wizjoner Polskiej Gospodarki BCC raz w roku nagradzać będzie firmy, które działają w obszarze nowych technologii, informatyki i pionierskich koncepcji organizacyjnych, tworząc bazę do rozwoju w Polsce przemysłu 4.0, automatyki, robotyki oraz nowatorskich rozwiązań w sferze usług, ekologii, lecznictwa i produkcji żywności. Zdaniem pomysłodawców i organizatorów projektu – to właśnie dzięki wiedzy, kreatywności, twórczemu patrzeniu w przyszłość oraz wytrwałej pracy takich przedsiębiorców polska gospodarka staje się nowoczesna, efektywna i bardziej konkurencyjna na rynku międzynarodowym.

Naszym celem jest wskazywanie szans, zagrożeń oraz najlepszych praktyk z dziedziny zarządzania „przedsiębiorstwem przyszłości” a także nagradzanie najbardziej innowacyjnych polskich menedżerów i przedsiębiorców, kierujących się nowoczesnymi standardami                 i rozwiązaniami biznesowymi. Firm, które mają szansę pozytywnie wpłynąć na postrzeganie  i rozwój gospodarki. – powiedział Jacek Goliszewski, Prezes Business Centre Club. 

Tworząc konkurs przyświeca nam także idea uczczenia pamięci mojego brata – Marka Goliszewskiego, założyciela i długoletniego prezesa BCC, który zawsze walczył                         o normalność i równość w biznesie oraz o przyjazne przedsiębiorcom państwo. Miał ogromny autorytet w środowisku biznesowym i politycznym. Wdrażał idee będące podstawą zdrowej gospodarki, której przyszłość widział właśnie w wiedzy i młodych przedsiębiorcach. Dziś chcemy kontynuować jego misję w tej niełatwej dla przedsiębiorców i bardzo dynamicznej sytuacji rynkowej. – dodał prezes BCC. 

Marek Goliszewski odegrał istotną rolę w procesie transformacji polskiej gospodarki, integracji przedsiębiorców i cywilizowaniu odradzającego się kapitalizmu. W pierwszej edycji konkursu jego imienia narodzonych zostało dwanaście firm w 5 kategoriach.

 

LAUREACI 1 EDYCJI KONKURSU WIZJONER POLSKIEJ GOSPODARKI IM. MARKA GOLISZEWSKIEGO

Kategoria – Nowe techniki i technologie przemysłowe 

Nagrodzony: 

Robert Chryc – Gawrychowski, prezes Northvolt Systems Poland Sp. z o.o. 

Wyróżnieni: 

Sylwester Pawęta, dyrektor operacyjny HART-TECH Sp. z o.o.

Agnieszka Kręciszewska, członkini zarządu CAPAROL Polska Sp. z o.o.     

     

Kategoria: Wykorzystanie cyfryzacji i innowacyjnych rozwiązań IT w działalności biznesowej 

Nagrodzony:

Bartosz Tomczyk, członek rady nadzorczej HONEY PAYMENT S.A.

Wyróżnieni:

Krzysztof Łęcki, prezes zarządu TAURUS OCHRONA GROUP Sp. z o.o.

Paweł Pisarczyk, prezes zarządu Atende Industries Sp. z o.o.

                                                                                                                                

Kategoria: Kreowanie pionierskich koncepcji organizacyjno-społecznych                          w zarządzaniu przedsiębiorstwem: 

Nagrodzony:

Daniel Katowicz, właściciel firmy STARMEAT Katowicz, Ignatowicz Sp. J.

Wyróżnieni:

Krzysztof Reniewski, prezes zarządu  BUDREN S.A.

Cezary Maciołek, prezes Grupy Progres Sp. z o.o.

 

Kategoria: Oferowanie innowacyjnych produktów, usług oraz rozwiązań dla klientów

Nagrodzony: 

Arkadiusz Sadowski, prezes spółki MIODZIARZE Sp. z o.o. 

Wyróżnieni:

Dawid Piorun, prezes zarządu ARINEA Sp. z o.o.

Jakub Kaszuba, prezes zarządu BASE Group Sp. z o.o. 

 

Nagroda specjalna: 

Dariusz Gałęzewski, przewodniczący Rady Nadzorczej Oshee Polska Sp. z o.o. 

 

Oshee konkuruje z największymi światowymi firmami i jest dziś obecna na 6 kontynentach. Najnowszy koncept, marka eatyx tworzy rozwiązania z zakresu nowoczesnego odżywiania        i suplementacji, będące odpowiedzią na kluczowe wyzwania, z jakimi mierzy się społeczeństwo w XXI wieku. Rosnące tempo życia (zwłaszcza w dużych miastach), nadmierna emisja gazów cieplarnianych (także tych pochodzących z produkcji mięsa                 i nabiału), wzrost cen żywności spowodowany zmianami klimatu i będące ich skutkiem klęski żywiołowe, zanieczyszczenie środowiska i wyjałowienie gleby, przekładające się na spadek jakości żywności, to tylko niektóre z nich.

 

Autorem statuetki Wizjoner Polskiej Gospodarki jest rzeźbiarz, architekt i projektant procesów Oskar Zięta. Projekt nagrody powstał w innowacyjnej technologii FiDU. Ta nowoczesna technologia oparta jest na nadmuchiwaniu metalu, wtłaczanym pod wysokim ciśnieniem, powietrzem. Innowacyjne projekty Oskara Zięty oglądać można było między innymi w paryskim Pompidou oraz muzeum MoMA w Nowym Jorku.

Gościem specjalnym wydarzenia był światowej sławy polski arbiter piłkarski Szymon Marciniak, oprawę muzyczną opracował syn Marka Goliszewskiego – Franciszek Goliszewski, a oprawę wizualną – agencja marketingowa Open Minded Group. Całość zakończył recital gwiazdy polskiej sceny muzycznej Sławka Uniatowskiego. 

Kolejna edycja projektu BCC FOR THE FUTURE już za rok.

Patroni medialni wydarzenia: Forbes, Business Insider, Dziennik Rzeczpospolita, WNP.pl oraz Polsat Media. 

Partnerzy wydarzenia: BAT Poland, Japan Tobacco International Sp. z o.o., Imperial Tobacco SA, Bial Mich Sp. z o.o., Caparol Polska Sp. z o.o., Samsung Polska,, Polpharma S.A., Pasieki Rodziny Sadowskich, Rekord SI Sp. z o.o., Soniqsoft Sp. z o.o. oraz marki Belvedere i Glenmorangie.

https://www.bcc.org.pl/bcc-for-the-future/

 

Business Centre Club to największa w kraju ustawowa organizacja indywidualnych pracodawców. Członkowie Klubu zatrudniają ponad 400 tys. pracowników, przychody firm to ponad 200 miliardów złotych, a siedziby rozlokowane są w 250 miastach. Na terenie Polski działają 22 loże regionalne. Do BCC należą przedstawiciele wszystkich branż, międzynarodowe korporacje, instytucje finansowe i ubezpieczeniowe, firmy telekomunikacyjne, najwięksi polscy producenci, uczelnie wyższe, koncerny wydawnicze i znane kancelarie prawne. Członkami BCC – klubu przedsiębiorców są także prawnicy, dziennikarze, naukowcy, wydawcy, lekarze, wojskowi i studenci. 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF