...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Najbardziej pożądane miasta w Europie dla wszystkich chcących przenieść się za granicę

Myślisz o mieszkaniu za granicą lub chcesz dołączyć do cyfrowych nomadów i ekspatów, którzy migrują, aby rozpocząć wyjątkowe doświadczenie życia i pracy za granicą? Obecnie ludzie bardziej niż kiedykolwiek są chętni, aby przynajmniej tymczasowo pracować z innego kraju, wykorzystując z możliwości pracy zdalnej. Które miasta są najbardziej pożądane przez potencjalnych emigrantów szukających idealnego miejsca na swój nowy dom?

Holidu, wyszukiwarka domów i apartamentów wakacyjnych, przeanalizowała dane dotyczące powszechnie wyszukiwanych fraz, które są zazwyczaj używane przez osoby poszukujące informacji o przeprowadzce za granicę. Czytaj dalej, aby odkryć, które miasta są najbardziej popularne w tym roku.

1. Edynburg, Wielka Brytania – 20 600 – średnia globalna liczba wyszukiwań miesięcznie

Na pierwszym miejscu w naszym rankingu znajduje się Edynburg! To oficjalnie najbardziej pożądane miasto do życia za granicą w Europie! Znajduje się on na szczycie listy z ponad 20 tys. miesięcznych wyszukiwań na całym świecie. Edynburg przyciąga nie tylko jednymi z najbardziej znanych uniwersytetów na świecie, ale i licznymi ofertami pracy dla obcokrajowców. Nic więc dziwnego, że jest to tak często wyszukiwane miejsce, jeśli ktoś planuje czasowe lub permanentne mieszkanie za granicą. W sierpniu każdego roku populacja Edynburga praktycznie się podwaja, a to wszystko za sprawą Festiwalu Fringe – największego na świecie festiwalu dotyczącego sztuki i mediów. Niezależnie od tego, czy szukacie nowego domu, czy też wybieracie się tylko na wakacje, Edynburg powinien znaleźć się na szczycie listy destynacji do zobaczenia! Wiele osób zakochało się w jego uroczych, brukowanych uliczkach i średniowiecznej architekturze Starego Miasta. W końcu kto nie chciałby mieszkać w mieście Harry’ego Pottera?

2. Dublin, Irlandia – 17 570 – średnia globalna liczba wyszukiwań miesięcznie

Na drugim miejscu w rankingu znajduje się Dublin, stolica Irlandii ze średnią 17 570 globalnych wyszukiwań miesięcznie. Dublin to miasto tętniące nocnym życiem, oferujące wiele możliwości pracy. To także jedno z ulubionych miast obcokrajowców, nie tylko z Europy, ale i z całego świata. Łatwość porozumiewania się w języku angielskim, wyjątkowa irlandzka kultura i tradycje, to to, co przyciąga w to miejsce najbardziej. To tutaj swoje biura mają jedne z największych i najbardziej prestiżowych firm takich jak Google, Facebook, PayPal czy TikTok. Jeśli myślicie o przeprowadzce za granicę lub pracy zdalnej z innego kraju, warto wziąć pod uwagę Dublin, który zachęca nie tylko swoimi tradycyjnymi pubami, ale także bogatą historią.

3. Barcelona, Hiszpania – 12,000 – średnia globalna liczba wyszukiwań miesięcznie

Kolejnym miastem na naszej liście jest Barcelona! To słoneczne miasto, pełne życia i dobrej energii, przyciąga ekspatów z całego świata. To miejsce dla fanów hiszpańskich tapas, gorących rytmów latino i wyjątkowo zabawowej atmosfery. Nie tylko jest to miejsce bardziej przystępne cenowo niż wiele miejsc w Europie Zachodniej, ale również kto nie chciałby mieszkać w mieście z dostępem do plaży? Co więcej, jest tu również ogromna społeczność międzynarodowa, więc bez problemu można tu nawiązać nowe znajomości i poradzić się osób w podobnej sytuacji.

4. Londyn, Wielka Brytania – 10,650 – średnia globalna liczba wyszukiwań miesięcznie

Kolejna pozycja na liście nie jest niespodzianką, to powszechnie znany i lubiany Londyn! To miejsce z bogatą historią, pięknymi parkami i tętniącym życiem nocnym. Kto nie chciałby mieszkać w jednym z najbardziej popularnych miast na świecie? Londyn zawsze był miastem bardzo międzynarodowym, a ta tendencja w ostatnich latach znacznie wzrosła, zwłaszcza, że praca zdalna stała się codziennością dla wielu ludzi. Niezależnie od tego, czy szukasz pracy w nowym miejscu, czy chcesz popracować zdalnie, kultowy Londyn i wszystkie jego atrakcje to idealny pomysł.

5. Berlin, Niemcy – 5 150 – średnia globalna liczba wyszukiwań miesięcznie

Na piątym miejscu w rankingu znajduje się stolica Niemiec, Berlin. To multikulturowe, barwne miasto, zachwyca różnorodnością architektury, kuchni, mieszkańców i możliwości pracy. Niektóre źródła podają, że co trzeci mieszkaniec Berlina ma zagraniczne pochodzenie, a Polacy są najliczniejszą grupą narodową w tym mieście. Berlin to zdecydowanie jedna z najbarwniejszych stolic Europy, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Brama Brandenburska, Wyspa Muzeów, Wieża Telewizyjna czy Aleksanderplatz – to tylko niektóre z atrakcji, które warto zobaczyć w Berlinie.

Miasta, które dopełniają pierwszą dziesiątkę rankingu to:

  1. Paryż, Francja – 4,700 średnia globalna liczba wyszukiwań miesięcznie
  2. Madryt, Hiszpania – 4,520 średnia globalna liczba wyszukiwań miesięcznie
  3. Amsterdam, Holandia- 4,450 średnia globalna liczba wyszukiwań miesięcznie
  4. Manchester, Wielka Brytania – 3,200 średnia globalna liczba wyszukiwań miesięcznie
  5. Lizbona, Portugalia – 2,500 średnia globalna liczba wyszukiwań miesięcznie

Metodologia

Ten ranking powstał na podstawie analizy danych globalnych wyszukiwań popularnych fraz, które są zwykle używane podczas wyszukiwania informacji o przeprowadzce za granicę. Następnie zsumowano wszystkie wyszukiwania dla wszystkich miast. Lista początkowa zawiera miasta z listy „Top 100 City Destinations” Euromonitora, a także kilka dodatkowych miast, które pochodzą z wiarygodnych źródeł, w tym Culture Trip i Business Insider.

Holidu jest czołową metawyszukiwarką obiektów wakacyjnych. Naszym celem jest ułatwienie rezerwacji domów i apartamentów wakacyjnych na całym świecie za najniższą możliwą cenę. Firma pomaga również właścicielom obiektów wakacyjnych w zwiększeniu liczby rezerwacji przy mniejszym nakładzie pracy, dzięki łatwemu w obsłudze oprogramowaniu pod marką Bookiply. Holidu zostało założone w 2014 roku przez braci Johannes’a i Michael’a Siebers. Ten szybko rozwijający się startup z Monachium, posiada lokalne biura w najatrakcyjniejszych miejscach turystycznych na świecie. Więcej informacji można znaleźć na stronach https://www.holidu.pl/ i https://www.bookiply.com.

Sebastian Nowak