...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Nationale-Nederlanden wspiera rozwój startupów. Trwają zgłoszenia do #WARSAW booster’18

startup

Rynek fintech w Polsce osiągnął w 2017 roku wartość ok. 860 mln euro – wynika z raportu Deloitte. Obok dużych graczy istnieje też wiele mniejszych przedsiębiorstw, które chcą wejść na rynek ze swoimi innowacyjnymi produktami. Program Akceleracyjny #WARSAW booster’18, którego jednym z partnerów jest Nationale-Nederlanden, ma im to ułatwić, oferując pomoc doradców z branży finansowej i ubezpieczeniowej.

Warszawa, biorąc przykład z Londynu – europejskiej stolicy fintechu, poprzez inicjatywy publiczno-prywatne chce wspierać rozwój nowych technologii. Urząd m. st. Warszawy we współpracy z Youth Business Poland organizuje miejski projekt akceleracyjny dla startupów z branży fintech oraz insurtech. Program #WARSAW booster’18 ma zapewnić startupom wsparcie doświadczonych doradców oraz pomoc w pozyskaniu finansowania na realizację planów biznesowych. O wartość merytoryczną przedsięwzięcia zadbają eksperci fintech i insurtech z 12 firm partnerskich. Wśród zaangażowanych podmiotów znalazły się m.in. banki i firmy doradcze. Nationale-Nederlanden wspiera tę inicjatywę jako jedyny ubezpieczyciel.

– O ile bankowość jest już mocno związana ze startupami i coraz częściej słyszymy o wspólnych rozwiązaniach na rzecz rozwoju całego sektora, o tyle na rynku ubezpieczeń wciąż jest jeszcze duża przestrzeń do zagospodarowania przez insurtechy. Naszym zdaniem mogą one odegrać dużą rolę w rozwoju branży ubezpieczeniowej, szczególnie jeśli będą współpracować z markami, które mają już duże doświadczenie rynkowe. Z pewnością może to pomóc w jeszcze lepszej obsłudze klientów, którzy poszukują coraz prostszych i nowocześniejszych rozwiązań – mówi Małgorzata Kostecka, Dyrektor Departamentu Rozwoju Rozwiązań Biznesowych i SparkLab z Nationale-Nederlanden, jedna z mentorek #WARSAW booster’18.

Do 30 kwietnia 2018 r. organizatorzy #WARSAW booster’18 czekają na zgłoszenia młodych firm działających na rynku maksymalnie trzy lata oraz twórców projektów biznesowych, którzy nie posiadają jeszcze zarejestrowanej działalności gospodarczej. Do programu zakwalifikowanych zostanie 40 inicjatyw. Założyciele startupów wezmą udział w cyklu warsztatów oraz będą mogli liczyć na porady mentorów – praktyków biznesu, którzy znają specyfikę fintech oraz insurtech.

Program #WARSAW booster’18 oferuje także wsparcie finansowe. Wyróżniające się startupy będą miały szansę zdobyć nagrody o łącznej wartości 100 000 zł. Ponadto projekt zwieńczy Warsaw Fintech Demo Day – prestiżowa gala, podczas której najlepsze firmy zaprezentują się przed potencjalnymi inwestorami. Dla młodych przedsiębiorców to także okazja, by rozwinąć sieć kontaktów biznesowych i nawiązać współpracę z partnerami korporacyjnymi, którzy chcą wspierać nowe rozwiązania na rynku fintech i insurtech.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF