...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Nie będzie lepszego momentu na biznes. Rusza Biznes w Kobiecych Rękach

Sieć Przedsiębiorczych Kobiet po raz dziewiąty wspiera przedsiębiorczynie, które mają pomysł na biznes i zamierzają założyć i rozwijać własną firmę. Właśnie wystartowała rekrutacja do najbardziej kompleksowego programu akceleracyjnego dla kobiet - Biznes w Kobiecych Rękach. Do tej pory w ośmiu edycjach programu powstało 335 nowych firm. Program jest bezpłatny.

Początkujące przedsiębiorczynie często zadają sobie pytanie – czy dam radę, od czego zacząć? Podobnie było z Dorotą Olech, absolwentką programu Biznes w Kobiecych Rękach i założycielką firmy Saxofonika

Najwięcej wątpliwości w trakcie przygotowań do zakładania firmy krążyło wokół mnie samej. Pojawiały się wracające jak bumerang pytania: Czy dam radę wszystko pogodzić? Czy się do tego nadaję? Czy nie jest za wcześnie? W takim momencie z pomocą przychodzi właśnie Biznes w Kobiecych Rękach. 

Dorota Olech,  absolwentka programu Biznes w Kobiecych Rękach i założycielka firmy Saxofonika

Biznes w Kobiecych Rękach to pierwszy akcelerator dla kobiet, w ramach którego Sieć Przedsiębiorczych Kobiet młodym przedsiębiorczyniom dostarcza wiedzy, narzędzi do rozwoju i sieci kontaktów. Od 2014 roku dzięki Programowi ponad 450 kobiet podniosło swoje kompetencje biznesowe, ale też wzmocniło przedsiębiorczy sposób myślenia i wiarę we własne siły. Wśród biznesów, które rozwinęły się dzięki Programowi, są między innymi: Szumisie, Undress Code, Hagi, Siostry Plotą, My Magic Essence czy DOBRO Jewellery.

Dlaczego warto wziąć udział w Programie? Magdalena Jeżyńska koordynatorka Programu przekonuje.

Kobiety, które odpowiedziały sobie twierdząco na pytanie, czy to jest ten właściwy moment, aby zacząć rozwijać swój koncept biznesowy, w programie Biznes w Kobiecych Rękach znajdą najlepszą do tego przestrzeń. Nie tylko wzbogacą wiedzę biznesową, ale zweryfikują swoje pomysły i zamierzenia z ekspertami i innymi uczestniczkami, które są na podobnym etapie rozwoju firmy. Wielokrotnie usłyszałyśmy, że program dodaje skrzydeł. To dlatego, że dominuje w nim element kobiecy oraz wiemy, że oprócz umiejętności ważna jest także motywacja, budowanie pewności siebie, wsparcie.     

Magdalena Jeżyńska koordynatorka Programu Biznes w Kobiecych Rękach 

Na co może liczyć uczestniczka Programu Biznes w Kobiecych Rękach? 

 • Wsparcie w dopracowaniu pomysłu na biznes i w założeniu firmy (60h szkoleń)
 • Wsparcie Mentorki (10h)
 • Wsparcie uczestniczek bieżącej i poprzednich edycji programu (15 godzin networkingu) 
 • Wsparcie promocyjne

Biznes w kobiecych rękach” to jedna z „pereł” w naszym portfolio programów społecznych. Program o wyjątkowej energii łączący doświadczone kobiety biznesu z tymi, które stoją na początku drogi do stworzenia własnej firmy. Dziesiątki warsztatów, setki godzin w ramach relacji mentoringowych, ale przede wszystkim sieć wsparcia jaką tworzą uczestniczki programu, jego absolwentki oraz mentorki – wszystko to pomaga kobietom w realizacji ich marzeń o własnym biznesie 

Barbara Sobala, Wiceprezes zarządu Citi Handlowy, która od lat promuje produkty i usługi oferowane przez kobiece firmy założone w programie Biznes w Kobiecych Rękach. 

Przykładowe tematy szkoleń, które dla uczestniczek zaplanowała Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

 • Strategia biznesowa
 • Autoprezentacja
 • Modele biznesowe
 • Sprzedaż i grupa docelowa
 • Strategia marketingowo-sprzedażowa
 • Strategia komunikacyjna
 • e-commerce
 • Digital Marketing i Social Media
 • Finanse, księgowość, rozliczenia podatkowe i budżet
 • Podstawy RODO w biznesie

Uczestnictwo w programie Biznes w Kobiecych Rękach było dla mojej firmy jak wielki podmuch w skrzydła. Być może nadal bym zwlekała z otwarciem „Pokochaj Bieganie”. A tak? Założyłam działalność, prowadzę ją, rozwijam z sukcesami. Zdobyłam nowe kompetencje, uporządkowałam wiedzę i poznałam inne, cudowne i inspirujące Kobiety 

Wiolka Czuryńska, absolwentka programu Biznes w Kobiecych Rękach i założycielka firmy Pokochaj Bieganie. 

Na zgłoszenia organizatorki czekają do 18 listopada 2022. Zarejestrować można się na stronie https://siecprzedsiebiorczychkobiet.pl/programy/biznes-w-kobiecych-rekach/BWKR jest autorskim projektem Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, który zajął pierwsze miejsce w konkursie Central European Startup Awards 2018 w kategorii Best accelerator or incubator. Program jest realizowany przy wsparciu finansowym Citi Foundation w Nowym Jorku oraz wsparciu merytorycznym Fundacji Citi Handlowy im. L. Kronenberga.

 

Magdalena Jeżyńska

 at Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

komunikacja@fundacjakobiet.org

Linkedin

Sebastian Nowak