...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Nowe narzędzia twórców. YouTube wejdzie w NFT

Neal Mohan, dyrektor ds. produktu Youtube ogłosił w czwartkowym blogu wprowadzenie nowych narzędzi, które pomogą twórcom zarobić więcej pieniędzy. Dodatkowo planują implementować swoje rozwiązania związane z NFT.

YouTube doda twórcom możliwość odpowiadania na komentarze za pomocą wideo oraz tworzenie wspólnych transmisji live. Dodatkowo wprowadzona zostanie możliwość robienia zakupów na platformie. Podczas filmu z przedstawioną ofertą handlową na ekranie może pojawić się rzeczywista opcja zakupu przedmiotu.

To jeszcze nie koniec czego dowiedzieliśmy się w czwartkowym blogu. W przyszłości twórcy dostaną możliwość sprzedawania swoich filmów jako tokeny NFT. Da to fanom możliwość posiadania na własność oryginalnych treści, filmów, postów czy nawet doświadczeń ulubionych twórców.

Youtube nie jest jedyną firmą wchodzącą w NFT. Również Twitter udostępnił możliwość stworzenia profilu NFT, a Meta testuje kolejne rozwiązania do wprowadzenia innowacji na swoje portale.

Adam Daniluk