...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Opinie o autobaza.pl – sprawdzamy czy warto wydać pieniądze na raport historii pojazdu

opinia o autobaza.pl

Na rynku jest kilka serwisów z historią pojazdu. Niektóre działają od lat, jak np. autobaza.pl, a inne weszły na polski rynek całkiem niedawno. Kierowca planujący zakup pojazdu i chcący jednocześnie prześwietlić jego historię po numerze VIN ma więc całkiem spore pole wyboru i dużą pomoc przy zakupie pojazdu. Sam zakup raportów historii pojazdów jest szybki i prosty. Wystarczy wpisać numer VIN.

My postanowiliśmy sprawdzić i zweryfikować informacje dotyczące najdłużej działającego na polskim rynku serwisu – czyli autobaza.pl

Serwis ten działa już od 19 lat. Bez trudu znaleźliśmy opinie o autobaza, którym przyjrzymy się dokładnie w tym artykule. Oczywiście nie sposób omówić wszystkie, dlatego my wybierzemy, te które najczęściej pojawiały się w naszych poszukiwaniach.

Opinie o autobaza są pozytywne

Generalnie serwis ten oceniany jest bardzo pozytywnie. W porównaniu do konkurencyjnych serwisów sprzedających raporty VIN, użytkownicy piszą o większej ilości dostępnych danych.

Niestety normą jest, iż serwisy posiadające dane o historii pojazdów mają bardzo różny ich zakres. I choć chwalą się wzorowymi przykładowymi raportami, w których można znaleźć wszelkie interesujące użytkownika dane, to tak naprawdę nie wiadomo ile i jakie dane ma wybrany przez niego serwis. Zazwyczaj dopiero po zakupie raportu historii pojazdu okazuje się, czy warto było wydać pieniądze.

W naszych poszukiwaniach natrafiliśmy na częste opinie, iż  inne serwisy tego typu mają mniejszy zakres informacji o pojazdach niż autobaza.pl. Użytkownicy wielokrotnie doświadczali sytuacji, gdy wykupili raport w konkurencyjnym serwisie i nie pokazywał on szkody o sprawdzanym pojeździe. Jednak bardziej dociekliwi sprawdzali pojazdy również na autobaza.pl. Po takim dodatkowym sprawdzeniu okazywało się, że jakaś szkoda jednak była. Jak to można wytłumaczyć?

Otóż najwyraźniej serwis autobaza.pl ma dostęp do wiekszej ilości baz danych. Stąd bardziej szczegółowe informacje dotyczące pojazdów. Konkurencja serwisu nie ma do nich dostępu i dlatego raporty te bywają ubogie w informacje dotyczące ewentualnych incydentów. Autobaza.pl ma również w ofercie mnóstwo dodatkowych raportów, takich jak np. procedury serwisowe. Dodatkowym atutem są informacje nie tylko na temat pojazdów zarejestrowanych w Polsce, ale tych zarejestrowanych również za granicą.

Informacje o szkodach na autobaza.pl

Odnotowanie szkód w raportach historii pojazdu na autobaza.pl można zweryfikować bardzo szybko.

Już na wstępnym sprawdzeniu nr VIN, jeszcze przed dokonaniem zakupu raportu, możemy się dowiedzieć co autobaza.pl wie o sprawdzanym przez nas samochodzie. I tą wiedzą dzieli się z nami za darmo.

Jedyne co musi zrobić użytkownik to wczytać się w wyniki wyszukiwań w bazie i stwierdzić czy opłaca mu się wykupić raport.

Jednak nie wszyscy użytkownicy są w stanie czytać ze zrozumieniem wstępne wyniki wyszukiwań w bazie, gdyż zdażają się opinie o autobaza.pl, mówiące, że zapłaciłem i dostałem pusty raport. Wg naszej oceny nie można ich traktować poważnie. Autobaza.pl za każdym razem pokazuje użytkownikowi jakie dane otrzyma po zakupie raportu, więc tego typu opinie piszą ludzie, w ogóle nie zwracający uwagi na wyniki wyszukiwań w bazie danych. Dla potwierdzenia zamieszczamy zdjęcie pokazujące wstępne wyniki wyszukiwania danych na autobaza.pl:

wstepne sprawdzenie opinie o autobaza

Użytkownik dostaje dokładną informację jakie dane dostanie po zakupie raportu. Zakup samochodu używanego jest dzięki temu bezpieczniejszy. Zwróćmy uwagę na pierwszy wiersz dotyczący przebiegu auta. W bazie danych jest aż 41 wpisów dotyczących przebiegu. Oczywiście wartość ta różni się w zależności od sprawdzanego numeru VIN.

Bazy pojazdów skradzionych

Większą ilość danych widać również na przykładzie przeszukiwanych baz danych pojazdów skradzionych. Na autobaza.pl przeszukiwanych jest aż 15 baz danych. W innych serwisach przeszukuje się mniejszą ilość. A jest to dość istotna informacja, gdyż zakup samochodu pochodzącego z kradzieży oznacza jego konfiskatę, stracone pieniądze i mnóstwo problemów.

Kolejne często pojawiające się opinie o autobaza.pl, mówią, że wszystkie dane z raportów można wyszukać zupełnie za darmo. To jest nieprawda. Firmy takie jak autobaza.pl mają dostęp do informacji o pojazdach, jakich zwykły użytkownik internetu nigdy sam nie zdobędzie. Autobaza.pl agreguje dane ze źródeł takich jak:

  • własnych źródeł informacji
  • agencji rządowych,
  • organizacji non-profit,
  • partnerów branżowych,
  • informacji publicznych,
  • źródeł dostępnych w Internecie.

Za pozyskane dane serwisy typu autobaza.pl również ponoszą opłaty. Dlatego na autobaza.pl cena raportu zależna jest od ilości dostępnych danych w raporcie. Im droższy raport, tym więcej znajdzie się w nim danych o sprawdzanym pojeździe.

Jeżeli więc pojawia się opinia o autobaza.pl mówiąca, że w raporcie było mało danych lub nie było ich wcale, to należy się zapytać o cenę tego raportu. Za 15,90 PLN nie dostaniemy wyczerpujących informacji o pojeździe, ani na autobaza.pl ani na żadnym innym portalu. Poza tym, jak już wspominaliśmy, należy uważnie czytać wynik weryfikacji danych jeszcze przed zakupem raportu historii pojazdu.

Podsumowanie – opinia o autobaza

Podsumowując opinie o autobaza.pl możemy zdecydowanie polecić ten serwis każdemu użytkownikowi szukającemu informacji o historii pojazdu przed zakupem. Natomiast jeżeli macie jakieś pytania lub wątpliwości co do zawartości raportów, lub po prostu chcecie złożyć reklamację, to można to zrobić za pośrednictwem formularza kontaktowego na autobaza.pl.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF