...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

PGE Nowa Energia dołączyła do Pilot Maker Elektro ScaleUp

PGE Nowa Energia dołączyła do grona partnerów technologicznych Pilot Maker Elektro ScaleUp. Spółka poszukuje innowacyjnych rozwiązań dla carsharingu oraz infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych. Współpracę ze startupami koordynować będzie Akcelerator PGE.

W PGE Nowa Energia agreguje kompetencje w obszarze elektromobilności i akceleracji startupów dla całej Grupy Kapitałowej PGE, lidera sektora elektroenergetycznego w Polsce. – Rozwijamy modele biznesowe w oparciu o nowe usługi, w tym między innymi carsharing. W tym celu przejęliśmy spółkę 4Mobility – wyjaśnia Kazimierz Więcek, członek zarządu PGE Nowa Energia. – Zajmujemy się również rozbudową infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych. Nasze ładowarki działają już w czternastu miastach – dodaje. 

By rozwinąć ofertę usług w dziedzinie elektromobilności i zdobyć przewagi konkurencyjne, PGE Nowa Energia chce nawiązać współpracę ze startupami pracującymi nad innowacyjnymi technologiami. Pomóc ma w tym program Pilot Maker Elektro ScaleUp. – Z sukcesem łączmy największe korporacje z innowatorami. Tym ostatnim oferujemy nie tyko wiedzę i doradztwo na każdym etapie projektu, ale też dotację do 550 tys. zł na rozwój i pilotaż nowatorskiego rozwiązania – mówi Magdalena Jackowska-Rejman, prezes techBrainers, operatora programu Pilot Maker Elektro ScaleUp.

Jakich innowacji szuka PGE Nowa Energia? – W dziedzinie carsharingu stawiamy na poprawę bezpieczeństwa. Interesują nas rozwiązania oparte na telemetrii, które pozwolą badać sposób wykorzystania naszych pojazdów czy prognozować ich awarie. Na podstawie analizy miejsc wypożyczania i oddawania samochodów chcemy też stworzyć programy, które zoptymalizują sposób rozmieszczenia aut w miastach – wyjaśnia Tomasz Marzęda, p.o. prezesa PGE Nowa Energia. Spółka zainteresowana jest też rozwojem innowacji w dziedzinie ładowania e-pojazdów. – Dostrzegamy duży potencjał w budowaniu komplementarnych układów, łączących stacje ładowania ze źródłami i magazynami energii – dodaje Marzęda. 

Współpracę ze startupami wyłonionymi w ramach programu Pilot Maker Elektro ScaleUp koordynować będzie Akcelerator PGE. – Świadczymy usługi wszystkim spółkom z Grupy PGE, identyfikując ich potrzeby i poszukując na rynku odpowiadających im rozwiązań – mówi Daniel Maksym, kierujący pracami akceleratora. Wymienia też korzyści, jakie startupy mogą czerpać ze współpracy z PGE. – Oferujemy dotarcie do milionów klientów, przez co możemy stać się atrakcyjnym kanałem sprzedaży. Startupom możemy też udostępnić naszą infrastrukturę do przetestowania różnych procesów technologicznych. Mamy również dostęp do taniego kapitału inwestycyjnego – dodaje Maksym. – Jeśli startup chce się rozwijać w komfortowym środowisku dużej grupy kapitałowej, to powinien zgłosić się do Pilot Maker Elekro ScaleUp i podjąć współpracę z nami – zaprasza. 

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF