...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Pierwsza edycja Fest Festivalu za nami!

W dniach 23-24 sierpnia w Parku Śląskim odbyła się pierwsza edycja Fest Festivalu. W ciągu 2 dni festiwal odwiedziło 30 tysięcy osób. Wydarzenie trwało nieprzerwanie ponad 50 godzin, a na 8 scenach wystąpiło w sumie ponad 90 artystów z 20 krajów świata.

Piękna pogoda i ogromny, zielony teren parku, zaaranżowany na klimatyczne miasteczko festiwalowe. Instalacje artystyczne przygotowane we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych, strefy chillout’u, wake park, foodtrucki z kuchniami całego świata i strefa fashion – tak właśnie wyglądał Fest Festival. 

fot. Radosław Kaźmierczak
fot. Krzysztof Szlęzak

Na festiwalu wystąpiły największe gwiazdy z całego świata. W piątek można było zobaczyć: projekt Albo Inaczej w składzie Piotr Zioła, Miuosh, Ten Typ Mes, Natalia Nykiel czy Paulina Przybysz; polskiego rock’owego artystę Organka; reprezentanta kalifornijskiej rapowej sceny – Schoolboya Q; obchodzącego swoje 22-te urodziny Alana Walkera; kilkunasto-osobową elektroniczną orkiestrę Meute; wokalistę i producenta JMSN czy zespół Little Dragon, tworzący muzykę w klimacie synth pop. W sobotę natomiast wystąpili tacy artyści jak: Jaden Smith – po raz pierwszy w Polsce; elektroniczny duet Disclosure; polscy artyści z gatunku hip-hop – Sokół czy Bedoes; autorka hitów “Szarówka” i “Malinowy Chruśniak” – Daria Zawiałow; amerykański duet r’n’b Lion Babe oraz Roisin Murphy, znana szerokiemu gronu jako założycielka kultowego zespołu Moloko. 

Fest Festival – podsumowanie

Na Śląsk zjechali się goście z różnych zakątków Polski, którzy już po pierwszej edycji okrzyknęli wydarzenie najpiękniejszym festiwalem w Polsce. Udało się osiągnąć sukces zarówno organizacyjny, jak i wizerunkowy, o czym świadczą dziesiątki pozytywnych komentarzy oraz wiadomości od uczestników. 

fot. Zuzanna Sosnowska
fot. Zuzanna Sosnowska
fot. Zuzanna Sosnowska

Fest Festival to unikalne wydarzenie, które niesie korzyści nie tylko dla festiwalowiczów, ale także dla mieszkańców okolicznych miast. W tym okresie, na Śląsku następuje ożywienie w strefie usług – rozwija się gastronomia, hotelarstwo czy turystyka. Organizatorzy zadbali o relacje i rozwój lokalnych firm. W produkcję zaangażowane było ponad 60 śląskich przedsiębiorców, którzy dbali o wszystkie aspekty festiwalu – zapewniali bezpieczeństwo, nagłośnienie, oświetlenie, segregację odpadów czy pomoc przy organizacji.

Niewątpliwie Fest Festival wpisał się na stałe na mapę polskich festiwali jako jedno z najbardziej zjawiskowych wydarzeń. Jak mówią uczestnicy – Fest intryguje klimatem i przestrzenią, hipnotyzuje i wciąga w szerokie spektrum gatunków muzycznych. Polska to tylko początek – w następnym roku Fest Festival rusza w świat i zaprasza gości nie tylko z naszego kraju, ale także z całej Europy.

Więcej informacji: www.festfestival.pl

Promotor: Follow The Step

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF