...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Polska platforma dla kryptowalut pozyskała 24 mln złotych w rundzie seed

Bartosz Poźniak

24 mln złotych — tyle pieniędzy pozyskał polski startup MyContainer na etapie rundy seed. W firmę zainwestowały fundusze Maple Block, Shima Capital i giełda kryptowalut ByBit.

MyContainer umożliwia użytkownikom staking kryptowalut i tokenów. Działa na zasadzie elektronicznego portfela. Wszystko opiera się na algorytmie Proof of Stake, który zużywa dużo mniej energii elektrycznej niż urządzenia korzystające z Proof of Work. Dzieje się to za sprawą innego mechanizmu wydobywania tokenów i weryfikacji.

Coraz więcej użytkowników internetu posiada cyfrowe portfele, a w nich cyfrowe dobra. Od tokenów po wirtualne przedmioty. Dla długoterminowych inwestorów używających MyCointainer i posiadających kryptowaluty staking jest sposobem na to, by ich aktywa pracowały dla nich 

Bartek Pucek, inwestor MyContainer w rundzie seed

MyCointainer został założony w roku 2018 przez Bartosza Poźniaka, przedsiębiorcę z ponad 15-letnim doświadczeniem w budowaniu i rozwijaniu cyfrowych produktów, między innymi w bankach inwestycyjnych. Bartosz pracował m.in. w zespołach produktowych w Barclays i Deutsche Bank w Londynie. Przez pierwsze lata Bartosz rozwijał MyCointainer z własnych środków oraz z generowanych przez spółkę przychodów. Teraz firma pozyskała ponad 24 mln złotych (6mln dolarów) w rundzie seed, której przewodziły fundusze specjalizujące się inwestycjach w startupy z obszarów krypto i Web3.

Pozyskane środki MyContainer przeznaczy w rozwój działalności w Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie.

Adam Daniluk