...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Polski startup Skriware globalnym partnerem edukacyjnym Microsoftu

Amerykański gigant technologiczny podpisał umowę o partnerstwie ze Skriware. Warszawski startup, który popularyzuje nowe technologie w nauczaniu, dostanie od Microsoftu wsparcie w rozwijaniu i upowszechnianiu autorskich rozwiązań edukacyjnych.

Misją Skriware jest pomoc w kształceniu najbardziej pożądanych współcześnie kompetencji STEAM¹, kluczowych na przyszłym rynku pracy. Aby zrealizować ten cel, startup wypracował autorski program edukacyjny, który łączy nauki ścisłe, technologię i design. W nauczaniu dzieci i młodzieży ma pomóc autorski ekosystem Skriware, składający się z łatwych w obsłudze drukarek 3D, programowalnych robotów – Skribotów – oraz platformy e-learningowej.

Skriware wstąpił do grona partnerów Microsoft, którzy aktywnie działają na polu edukacji. Oprócz wspólnego tworzenia nowoczesnych rozwiązań w sektorze EdTech startup będzie mógł również liczyć na wsparcie techniczne i marketingowe giganta IT. W ramach współpracy promocyjnej Microsoft i Skriware będą wspólnie uczestniczyć w największych targach i wydarzeniach branżowych.

Microsoft dla Edukacji to wprowadzanie nowoczesnych metod wspomagania procesu edukacyjnego. Ta inicjatywa ma na celu dostarczenie narzędzi odpowiadających zaawansowaniem rozwojowi środowiska życia i pracy otaczającego uczniów i rodziców. W ramach programu promujemy kreatywności uczniów i pracy zespołowej oraz wyrównanie szans różnych grup uczniów poprzez standaryzację dostępu do nowoczesnych technologii. Wyzwania jakie stoją obecnie przed szkołą to przede wszystkim jak przekazywać wiedzę, by po pierwsze zaciekawić dzieci i młodzież, a po drugie sprawić, by ta wiedza dała podstawy do funkcjonowania w otaczającym nas świecie zawodowym. Edukacja bez zaangażowania technologii nie będzie w stanie przygotować uczniów do życia i pracy w realiach, które ich czekają po zakończeniu nauki – komentuje Katarzyna Węglińska Enterprise Channel Manager Microsoft Polska. Platforma Skriware dostarcza do szkół elementy, które są niezwykle istotne w tym procesie. Połączenie drukarki 3D, platformy e-learningowej oraz robotyki jest dla nas kompleksowym podejściem, które z przyjemnością chcemy promować wśród szkół w Polsce – dodaje Węglińska.

Networking z korzyścią dla edukatorów

Partnerstwo z Microsoft otwiera Skriware drzwi do współpracy z kolejnymi partnerami. Dzięki temu twórcy polskiego ekosystemu edukacyjnego będą mogli zweryfikować swoje założenia z zagranicznymi specjalistami od edukacji czy prognozami analityków na temat przyszłego rynku pracy. Pomoże to startupowi na bieżąco dostosowywać produkty do realnych potrzeb zarówno nauczycieli, jak i uczniów.

Dbając o jakość produktów i pozytywne doświadczenie użytkowników, Skriware umieścił swoje oprogramowanie w chmurze obliczeniowej Microsoft Azure — uznawanej za wiodącą tego typu usługę na świecie. W związku z tym startup otrzymał certyfikację od znanego koncernu. Zaimplementował też system automatycznego logowania Single Sign-on pomiędzy Office 365 i platformą Skriware Academy, co ułatwi użytkownikom produktu Microsoft korzystanie z zasobów edukacyjnych Skriware.

Zaproszenie do współpracy od tak doświadczonej firmy to dla nas wyróżnienie i obiecujący początek wspólnych działań na rzecz edukacji mówi Karol Górnowicz, prezes Skriware.

Technologia i przenikające się z nią inżyniera, matematyka czy sztuka kształtują nowe pokolenie, które w przyszłości będzie musiało sprostać wyzwaniom dynamicznie zmieniającego się rynku pracy. Integracja Skriware Academy z rozwiązaniami technologicznymi Microsoftu zwiększą dostępność tego kompleksowego modelu nauczania – dodaje.

Pierwszą imprezą, na której Skriware zaprezentował się wspólnie z nowym partnerem, były organizowane przez Microsoft w Warszawie EduDays, 16 maja 2019. Wydarzenie zgromadziło nauczycieli i decydentów edukacyjnych, będąc okazją do wymiany wiedzy na wysokim poziomie, poznania i przetestowania najnowszych rozwiązań technologicznych dedykowanych nauczaniu. Skriware zaprezentowało tam możliwości druku 3D i robotyki w przestrzeni edukacyjnej. Kolejne wspólne wystąpienie będzie miało miejsce na kongresie Microsoft Innovation Summit, 28 maja 2019.

Druk 3D przekracza kolejne granice

Skriware przełamuje bariery w korzystaniu z technologii oraz zachęca do rozwijania pasji, kreatywności i wiedzy technicznej. Ich flagowy produkt — kurs online „Kierunek: Mars” dostępny jest na rynku już od roku, w ramach pakietów edukacyjnych. Pozwala edukatorom wprowadzić dzieci w koncepcję edukacji STEAM przy pomocy pełnej przygód gry z motywem kosmicznym w tle.

Od premiery kursu „Kierunek: Mars”, startup podpisał też kontrakty dystrybucyjne w 7 nowych regionach, uruchamiając kanały sprzedaży w Europie, Azji, USA i na Bliskim Wschodzie. Angażował się również w inicjatywy społeczne, wspierające rozwój kompetencji cyfrowych i zastosowania nowoczesnych technologii we wszystkich obszarach życia.

¹  akronim od angielskich słów Science, Technology, Engineering, the Arts, Mathematics

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF