...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Polskie słuchowisko „Random” z nominacją do „Internetowego Oscara”

Webby Awards to nagrody przyznawane corocznie dla najlepszych kampanii Internetowych przez International Academy of Digital Arts and Sciences.

Podczas tej edycji zgłoszono 14 tysięcy projektów z całego świata. W Best Growth Strategy wyłoniono 5 najmocniejszych, najlepszych projektów, w tym “Random”. Polskie słuchowisko walczy o Internetowego Oscara.

“Random” to pierwszy polski serial łączący słuchowisko i film. Julia Wieniawa i Maciej Musiałowski wcielają się w bohaterów opowieści o miłości i samotności w erze dystansu społecznego. Premiera miała miejsce 14 lutego w Storytel. To opowieść o uczuciu rodzącym się pomiędzy dwojgiem użytkowników fikcyjnej, głosowej aplikacji Random. Rozmówcy dobierani są w niej losowo, na podstawie wybranej kategorii. Bohaterowie nie widząc siebie nawzajem, rozmawiając o codziennych problemach, pasjach i pragnieniach, zbliżają się do siebie. Dodatkowo akcja opowieści toczy się w czasach pandemii koronawirusa. Niepewność, poczucie izolacji i potrzeba kontaktu z drugim człowiekiem warunkują nasze zachowanie w tych niespokojnych czasach. Powyższe tematy stanowią tło dla scenariusza Nataszy Parzymies i Alicji Sokół.

 

„Random” został wyróżniony jako jeden z pięciu najlepszych projektów na świecie w swojej kategorii (znajduje się wśród 12% z ponad 14 000 rekordowych projektów zgłoszonych z całego świata) i konkuruje o internetowe dwie najbardziej pożądane nagrody:

  1. 1.The Webby Award – wybierana przez Akademię
  2. 2. The Webby People’s Voice Award- wybierana przez publiczność.

Głosowanie jest otwarte od 5 kwietnia do czwartku 21 kwietnia o 23:59 czasu PDT. Wszyscy zwycięzcy Webby i Webby People’s Voice Award zostaną ogłoszeni we wtorek 26 kwietnia 2022 r. i uhonorowani osobiście podczas 26. dorocznej edycji Webby Awards, która odbędzie się w poniedziałek 16 maja 2022 r. w Nowym Jorku! Każdy może oddać głos za pośrednictwem poniższego formularza.

LINK DO GŁOSOWANIA

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF