...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Ponad 40 osobowości w jesienno-zimowej ramówce newonce.radio. Na antenie pojawią się m.in. Pezet, Smolasty, Kuba Przygoński i Agnieszka Borysiuk

Swoje audycje w dalszym ciągu będą prowadzić również Kuba Wojewódzki (w duecie z Piotrem Kędzierskim), Mateusz Gessler czy dziennikarze sportowi Filip Kapica i Mateusz Święcicki (2AngryMen). Gospodarzami flagowych Bolesnych Poranków będą niezmiennie Piotr Kędzierski oraz raperzy – Ras i Jan-rapowanie.

W jesienno-zimowej ramówce newonce.radio zaprezentuje w sumie ponad 40 autorskich audycji, w tym 14 nowości. Kiedy rok temu ogłaszaliśmy pierwszą pełną ramówkę, wiedzieliśmy jakiego radia chcemy, ale chyba nie spodziewaliśmy się, że dotrzemy tu tak szybko – mówi Bartek Czarkowski, Dyrektor Programowy radia. Nowościami na antenie są m.in. autorskie audycje raperów: Pezeta i Solara, wokalisty Smolastego, a także audycje sportowe – program motoryzacyjny poprowadzi kierowca rajdowy Kuba Przygoński, a e-sportem zajmie się dziennikarka i gamerka  Agnieszka Borysiuk. 

Na antenie newonce.radio spotykają się najważniejsze postaci polskiego hip-hopu z niszowymi projektami sceny elektronicznej i osobowościami znanymi z telewizji. Mało która stacja radiowa może pochwalić się tak różnorodną i pełną wyrazistych osobowości ramówką. Każdy z naszych prowadzących dodaje do tej mikstury swoi autorski styl i swoją bazę fanów. – dodaje Czarkowski.

Bardzo cieszy mnie fakt, że w nowym sezonie zaprezentujemy jeszcze większą dawkę jakościowej publicystyki. Będzie też program prowadzony przez psychologa – chcemy nie tylko bawić, ale też edukować. – uzupełnia Piotr Kędzierski, Dyrektor Kreatywny newonce.radio i współgospodarz pasma porannego.

Audycja Pezeta i Rafała Grobla powstająca przy współudziale marki True Music będzie bezpośrednio powiązana z nadchodzącym albumem rapera pt. „Muzyka Współczesna”. Ta płyta to jedna z najbardziej oczekiwanych premier 2019 roku, powrót po siedmiu latach do studia, jak się okazuje, również radiowego. Pracę nad nowymi albumami kończą także Smolasty – jeden z najpopularniejszych polskich artystów – i Solar (współzałożyciel SMB Label), dlatego na antenie przez całą jesień będzie można spodziewać się nie tylko ich muzycznych inspiracji, ale przede wszystkim sporo zakulisowych informacji związanych z produkcją płyt. 

Od początku ważnym elementem anteny newonce.radio był sport. Od września ten sektor zostanie poszerzony o dynamicznie rosnący e-sport oraz motoryzację. Gaming i okolice są domeną gamerki i dziennikarki, a od niedawna także analityczki e-sportu, Agnieszki Borysiuk. Kuba Przygoński poprowadzi audycję „Jedźmy gdzieś” – od nowinek motoryzacyjnych do relacji z rajdów.

Do ekipy newonce.radio dołącza także alternatywny duet Coals (cotygodniowa audycja autorska) oraz Catz’ n Dogz, dziś najbardziej rozpoznawalna polska marka na światowej scenie elektronicznej (ekskluzywne sety przygotowywane raz w miesiącu specjalnie pod antenę newonce.radio). Kolejną nowością będą audycje weekendowe – kulinaria w ujęciu Bartosza Snecza Dębskiego, oraz program „Pogadane”, w którym psycholog Piotr Mosak będzie rozmawiał ze słuchaczami o emocjach, uczuciach, sukcesach, porażkach i marzeniach.

Naturalne środowisko newonce będzie uzupełnione na antenie o autorskie programy ekipy Rap Genius Polska, „Monogram” Matyldy Terleckiej i Weroniki Wojdy, „Za Daleki Odlot” Filipa Kalinowskiego oraz „Francuskiego Łącznika” Tymka Kalicińskiego (audycja o francuskim rapie) oraz „Małego Szarego Człowieka” Ajgora Ignacego.

Poza wspomnianymi wcześniej audycjami, na antenie będzie można niezmiennie posłuchać dobrze już znanych programów „Dla Ziomali” Żabsona i Pawła Graila, „Walkie-Talkie” Michała Walkiewicza (Filmweb.pl), „Skateheads” Łajzola i Suwaka, „Włajaż” Witolda Szabłowskiego, „Holak Mood” Mateusza Holaka, „Ras w Tygodniu”, „Club Menu” Niko P, „KAMPing” zespołu KAMP! i innych.

Nową ramówkę promujemy hasłem „Radio tylko z nazwy” i uzupełnianą przez naszych odbiorców frazą „Radio to…”. Bo radio to nie tylko słowa mówione na antenie, ale też milion rzeczy, które dzieją się dookoła. To trochę telewizja (ten kierunek będziemy mocno rozwijać) i trochę eventy – audycje nierzadko przenoszą się do znajdującego się w tym samym budynku newonce.baru. Przede wszystkim jednak newonce.radio to coraz większa i bardzo zaangażowana społeczność. – mówi Michał Michalski, CEO grupy newonce.media.

Ogłoszone w sobotę audycje to nie wszystko. Na przestrzeni najbliższych tygodni do rozgłośni dołączą kolejni prowadzący. Nowa ramówka obowiązuje od 2 września.

Internetowe newonce.radio można odbierać całodobowo za pośrednictwem aplikacji mobilnej (iOS i Android) oraz stron www.newonce.radio i www.newonce.net. Podcasty stacji dostępne są m.in. w takich serwisach jak Spotiy, TIDAL i Apple Music.

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF