...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Portal poznan.pl po ukraińsku

Poznań jest pierwszym miastem w Polsce, które uruchomiło specjalną podstronę dedykowaną obywatelom Ukrainy. Ci stanowią największą w Wielkopolsce mniejszość narodową, a na nowej stronie znajdą informacje dotyczące miasta, osiedlania się w Poznaniu, pracy czy studiów.

To już 8 wersja językowa oficjalnej strony Miasta Poznania. Oprócz najbardziej rozbudowanej odsłony w rodzimym języku polskim, są także serwisy po angielsku, niemiecku, hiszpańsku, portugalsku, włosku, chorwacku. Dołączył do nich także język ukraiński.

– To odpowiedź miasta na wzrost liczby mieszkańców pochodzenia ukraińskiego, którzy stanowią około 90 proc. ogółu cudzoziemców, którzy przyjeżdżają do Poznania. Dzięki nowym połączeniom lotniczym z Kijowem i Lwowem rośnie też ruch turystyczny z tego kraju – mówi Marta Mazurek, pełnomocniczka ds. przeciwdziałania wykluczeniom.

Na stronie znajdują się informacje o mieście, jego historii oraz otoczeniu biznesowym. Podane są adresy głównych urzędów i instytucji, w tym konsulatu. Dostępne są także porady dotyczące uzyskania niezbędnych dokumentów, życia i komunikacji w mieście, a także wskazówki, gdzie i jak znaleźć pracę. Nie brakuje również wsparcia dla młodych Ukraińców, którzy planują w Poznaniu rozpocząć studia na jednym z uniwersytetów czy szkół wyższych.

– Niezmiernie sie cieszę, że Poznań nie jest obojętny na swoich wschodnich sąsiadów. 4 lata temu przyjechałam do Poznania, aby podjąć studia. Na szczęście uczyłam się polskiego wcześniej i mialam znajomych w Poznaniu. Niestety niektórzy Ukraińcy są zmuszeni wszystko załatwiać sami, a strona internetowa w języku ukraińskim znacznie ułatwi pobyt w Poznaniu – przekonuje Diana Stashevska.

Strona dostępna jest pod adresem: www.poznan.pl/mim/main/ua/

Hubert Bugajny/biuro prasowe

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF