...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Powstaje „The Lego Movie”

Zapowiedź pierwszego w historii pełnometrażowego filmu przygodowego Lego jest już dostępna. Pełna wersja „The Lego Movie" ma pojawić się w kinach na całym świecie w lutym 2014.

W oryginalnej wersji produkcji udział biorą: Chris Pratt, Will Ferrell, Elizabeth Banks, Will Arnett, Nick Offerman i Brie Alison, a także Liam Neeson i Morgan Freeman. Jak podano do wiadomości w trakcie międzynarodowego konwentu Comic-Con w San Diego, żeby uczcić debiut w branży produkcji pełnometrażowych, Grupa Lego wprowadzi także do sprzedaży kolekcję zestawów inspirowanych filmem.

Marka Lego inspiruje do twórczego działania od dziesięcioleci. Nie jesteśmy więc zaskoczeni, że pierwsza pełnometrażowa produkcja wzbudza tak wiele emocjipowiedziała Jill Wilfert, wiceprezes ds. licencji i rozrywki w Grupie Lego.Doceniamy współpracę z naszymi partnerami i cieszymy się, że wspólnie możemy budować tak zróżnicowane i zaskakujące portfolio produktów. Dzięki nim fani w każdym wieku i na całym świecie będą mogli świętować ten wielki krok w historii marki –dodała Wilfert opowiadając o szeroko zakrojonych działaniach wspierających promocję filmu.

 

Film Fabularny

The Lego Movie” pojawi się w kinach w wybranych krajach w pierwszym tygodniu lutego 2014. Komputerowa animacja 3D opowiada o przygodach Emmeta – typowej, niczym nie wyróżniającej się minifigurce Lego, która nagle staje się niezwykłą postacią i kluczem do ocalenia świata. Razem z grupą innych figurek podejmuje epicką misję powstrzymania złego tyrana. Jest to zadanie, do którego Emmet jest zdecydowanie nieprzygotowany, co jest przyczyną wielu komicznych sytuacji.

Film wyreżyserowali Phil Lord i Christopher Miller („21 Jump Street”, „Klopsiki i inne zjawiska pogodowe”). Z oryginalnego scenariusza, opowieści Dana Hagemana, Kevina Hagemana, Phila Lorda i Christophera Millera, powstał film oparty na zabawkach Lego. W filmie wystąpi kilka najpopularniejszych na świecie minifigurek Lego oraz zupełnie nowe postaci. Firma Lego zaprasza fanów, którzy od pokoleń korzystają z innowacyjnych zabawek i niezwykle popularnych gier wideo do doświadczenia ich wizualnie niepowtarzalnego świata, w zupełnie nowej odsłonie. Film został wyprodukowany przez Dana Lin („Sherlock Holmes”, „Sherlock Holmes: Gra Cieni”) i Roya Lee („Infiltracja”, „Jak wytresować smoka”). „The Lego Movie” dystrybuowany będzie przez Warner Bros Pictures, Warner Bros Entertainment Company, a w wybranych krajach przez Village Roadshow Pictures.

 

Zestawy konstrukcyjne

Zainspirowany kluczowymi scenami z filmu z udziałem minifigurek w roli głównych bohaterów – zbiór 17 zestawów Lego pozwoli przenieść akcje z ekranu kinowego do pokoju zabaw. Dodatkowo, linia minifigurek kolekcjonerskich powiększy się o pierwszych hollywoodzkich bohaterów zainspirowanych filmem, powstanie aż 16 nowych postaci Lego.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF