...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Poznaj najchętniej czytane teksty w 2015 na Brief!

Porady, nowinki technologiczne i oczywiście biznes - to obszary tematyczne, które cieszyły się największym powodzeniem w mijającym roku. Oto nasza gorąca dwudziestka najchętniej czytanych tekstów.

5 firm technologicznych z polski będzie wspierać rozwój technologiczny Europy

 

Allegro Group, Prowly, Brand24, Transenter oraz Audioteka.pl znalazły się wśród 26 firm partnerskich, które współtworzyć będą inicjatywę European Tech Allinace (EUTA).

5 kroków ku motywacji

 

Dzień dobry w poniedziałek! Z pewnością z radością usiadłeś dziś do biurka i rozpocząłeś z uśmiechem dzień. Zacząłeś realizować wszystkie postawione przed Tobą zadania i po ośmiu godzinach pracy z niezwykle zadowalającym efektem działań pobiegniesz na siłownię, a wieczorem posprzątasz, przygotujesz pyszną kolację, przeczytasz dobrą książkę i położysz się wcześnie spać. Nie? To może zacznij dzień od krótkiej lekcji motywacji.

5 książek, które powinieneś przeczytać w wakacje 

 

Chwilę urlopu warto wykorzystać na uzupełnienie swojej biblioteczki o kilka branżowych tytułów, a swojej wiedzy o dużo wartościowych treści. Podpowiadamy, skąd ją czerpać.

5 pamiętnych wpadek w mediach społecznościowych

 

W związku z falą zasłużonej krytyki, z jaką spotkała się reklama wódki Extra Żytnia, zebrało się nam na wspominki i postanowiliśmy powrócić myślami do innych głośnych wpadek. Prezentujemy momenty kryzysowe w życiu znanych marek.

6 tricków na iPhone’a które ułatwią Ci życie

 

Czy zdarzyło Ci się, że podczas korzystania z aplikacji na swoim iPhone’ie dostajesz wiadomość tekstową? Zapewne nie raz i zapewne nie raz musiałeś wyjść z tejże, aby odpisać. Koniec z tym! Prezentujemy garść trików, dzięki którym korzystanie z Twojego smartfona będzie czystą przyjemnością.

8 powodów dla których Twoi pracownicy Cię nie lubią

 

Dlaczego Twoi pracownicy sprawiają wrażenie zdemotywowanych? Co sprawia, że ludzie, z którymi kiedyś dobrze się dogadywałeś, dzisiaj zdają się unikać z Tobą kontaktu? Czy problemy z komunikacją i produktywnością w Twojej firmie wynikają z opieszałości zatrudnionych przez Ciebie osób, czy może to Twoje zachowania sprawiają, że Twoi pracownicy nie są zaangażowani? Prezentujemy 8 powodów, które mogą sprawić, że zatrudnione przez Ciebie osoby czują niechęć.

 

8 reguł dobrej prezentacji

 

Dobra, skuteczna, przemyślana prezentacja to często kluczowy element nawiązywania relacji, budowania naszego wizerunku oraz pozyskiwania partnerów biznesowych. Dlatego też dobrze jest poznać kilka zasad, które pomogą nam przygotować się do prezentacji, a także zainteresować naszych słuchaczy – niezależnie od tego, kim oni są.

8 sygnałów, że czas zmienić pracę

 

Zmiana pracy to, niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajdujemy, duże przeżycie. Musimy pożegnać się z tym, co znamy – z osobami, z którymi dzieliliśmy większą część dnia codziennego, z miejscem, do którego przychodziliśmy dzień w dzień, z zasadami panującymi w danej organizacji. Nic dziwnego, że podjęcie takiej decyzji zazwyczaj budzi u nas wątpliwości. Nierzadko jednak bywa tak, że przez dłuższy czas nie czujemy się w obecnym miejscu pracy dobrze i pozostanie w nim może wyrządzić więcej szkód niż opuszczenie tzw. „strefy komfortu”. Prezentujemy listę ośmiu sygnałów sugerujących, że czas zmienić pracę.

 

Akcja promocyjna w 10 sekund. Jak marketingowcy mogą wykorzystać snapchata?

 

Ponad 100 milionów aktywnych użytkowników w każdym miesiącu to potencjał Snapchata, którego nie powinien zmarnować żaden marketer. Wśród 400 milionów przesyłanych codziennie wiadomości może pojawić się też ta, która podbije serca użytkowników i odpowiednio wypromuje daną markę.

 

Ambasador, czyli kto? 

 

Kim są studenci-ambasadorzy marek? Jaką rolę pełnią w budowaniu wizerunku firmy na uczelniach? Czy ich pomoc polega wyłącznie na rozwieszaniu plakatów i rozdawaniu ulotek, czy też realizowane przez nich działania wymagają większego zaangażowania? Czemu właściwie służą programy ambasadorskie? Sprawdziliśmy!

Filmy w technologii 360 na YouTubie! Jak to działa?

 

Koncerty, teledyski, relacje z wydarzeń i każdy inny film można już przesyłać i oglądać na YouTube w technologii 360°. 

Ile tak naprawdę zarabiają deweloperzy aplikacji mobilnych?

 

Serwis Forbes.com postanowił wyliczyć ile tak naprawdę zarabiają deweloperzy aplikacji mobilnych na urządzenia z iOS, Androidem i Windows Phone.

Jak stworzyć informację prasową, której nikt nie przeczyta?

 

Pierwsza trafia do naszych skrzynek e-mailowych zwykle wtedy, gdy pijemy poranną kawę. To ona uruchamia lawinę, z której ciężko odkopać się pod koniec dnia, nie wspominając o tym, co dzieje się na naszych kontach pocztowych po tygodniowym urlopie. Prezentujemy 5 błędów popełnianych w czasie konstruowania informacji prasowych, które szarpią dziennikarskie nerwy.

Jak zdobyć tysiąc fanów na Facebooku? 

 

Posiadanie fan page’a firmowego jest już niemal tak powszechne jak posiadanie strony WWW. Jego założenie zajmuje kilka minut, ale jak zdobyć pierwszych fanów?

Kiedy powstał internet? 

 

Większość z nas nie wyobraża sobie życia bez internetu, co więcej, najmłodsi użytkownicy nie pamiętają nawet czasów bez obecnego wszędzie Wi-Fi. Jak zatem wyglądały początki życia w sieci?

Marki, które uczą kobiety pewności siebie

 

Kiedyś marki produkujące szampony, mydła czy proszki do prania pokazywały jak dobrze produkt działa na włosy, jak świetnie nawilża czy jak dobrze wywabia nawet bardzo zaschnięte plamy. Dziś dobry produkt już nie wystarczy. Konsumenci chcą wiedzieć jakie wartości stoją za daną marką.

 

Narzędzia Google – pierwsze kroki z AdWords

 

Google w swojej ofercie ma wiele narzędzi, które ułatwiają na przykład pozycjonowanie swoich treści bądź dotarcie z produktem do wybranej grupy odbiorców. Przedstawiamy cykl poradnikowy, dzięki któremu dowiecie się jakich narzędzi od Google’a potrzebujecie oraz w jaki sposób z nich poprawnie korzystać. Rozpoczynamy od AdWords. Odpowiadamy na pytania do czego służy, jak działa oraz jak zacząć z niego korzystać.

Nowe serce internetu? Debiut nowego o2

 

Zmiany, zmiany, zmiany na O2. Rebranding marki, nowa kampania wizerunkowa i produkt, w myśl twórców, dopasowany do wymagań współczesnych czytelników. Pytamy Jacka Świderskiego, Prezesa Grupy Wirtualna Polska, o główne cele i kierunek tych zmian.

Ukryte funkcje iphone’a

 

Jeśli otrzymałeś w tym roku pod choinkę nowego iPhone’a 5S albo 5C z zainstalowanym systemem operacyjnym iOS 7, to miej pewność, że nie zabraknie w nim nowych funkcji. Dotykowy skaner linii papilarnych jest interesującym gadżetem, ale zobaczmy co jeszcze znajdziemy w nowym produkcie Apple’a.

W co inwestuje Lewandowski?

 

Cytując Michała Sadowskiego z Brand24 ostatni raz mówiono tyle o Polaku przy wyborach Papieża. Robert Lewandowski nie schodzi z ust kibiców piłki nożnej i nie tylko… Głośno o nim również kontekście jego inwestycji biznesowych.

::

Dziękujęmy za ten rok i do zobaczenia w kolejnym! 

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF