...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

PrestaShop i cyber_Folks ogłaszają partnerstwo

cyber_Folks, jako jedyny polski hosting, został partnerem technologicznym PrestaShop – jednej z najpopularniejszych platform e-commerce w Polsce. Najnowsza wersja oprogramowania PrestaShop, specjalnie przygotowane serwery oraz wsparcie techniczne specjalistów cyber_Folks – to wszystko otrzymają klienci korzystający z hostingu firmy.

 

W Polsce oprogramowanie PrestaShop wybrało już ok 25 tysięcy przedsiębiorców prowadzących biznesy online, z czego 11 tysięcy sklepów internetowych wykorzystuje infrastrukturę serwerową cyber_Folks. Z zaplecza technologicznego firm korzystają zarówno początkujący sprzedawcy, jak i duże marki oraz topowe, polskie biznesy e-commerce.

Użytkownicy zyskują dostęp do szybkich serwerów dla sklepów, z wyjątkowym poziomem bezpieczeństwa. Konfiguracje przygotowaliśmy specjalnie pod PrestaShop. Sklep jest preinstalowany zaraz po uruchomieniu serwera, ale to, co naprawdę przyciągnęło zainteresowanie klientów, to nasz unikatowy moduł optymalizujący działanie sklepu cyber_Boost! Dzięki niemu sklep działa do pięciu razy szybciej. To nasze autorskie rozwiązanie, którego próżno szukać u innych operatorów.

Artur Pajkert, Head of Marketing w cyber_Folks

 

Ogromnie się cieszę, że cyber_Folks stał się naszym Partnerem. Sojusz najbardziej popularnej platformy do prowadzenia sklepu internetowego w Polsce wraz z największym hostingodawcą dla e-commerce to naturalna konsekwencja wytyczonej przez nas strategii budowania partnerstw z czołowymi usługodawcami w branży.

Mateusz Osiecki, Country Manager PrestaShop Poland

Jeszcze prostsze zarządzanie biznesem online

Użytkownicy chcący założyć sklep internetowy oparty o technologię PrestaShop mogą liczyć na szereg korzyści:

  • Pełna kontrola działań – sklep należy do użytkownika, nie jest miejscem w sieci dzierżawionym od zewnętrznego dostawcy platformy e-commerce. Sprzedawca wykupuje abonament na domenę oraz ma pełną kontrolę nad aplikacją i serwerem, na którym domena jest uruchomiona.
  • Większy wybór funkcji – użytkownik w każdej chwili może zdecydować się na dodatkowe funkcje lub zlecić ich przygotowanie. Gwarantuje to znacznie większy poziomem elastyczności niż w modelu SaaS polegającym na wynajmowaniu oprogramowania do prowadzenia sklepu wraz z serwerem i opcjonalnymi usługami dodatkowymi.
  • Przewidywalne koszty – wydatki związane z wdrożeniem oprogramowania nie rosną wraz z rozwojem firmy tak bardzo, jak ma to miejsce w przypadku alternatywnych sposobów prowadzenia biznesu. W długim terminie jest to z pewnością rozwiązanie efektywne kosztowo.

Aplikację trzeba zainstalować na serwerze w czym pomoże firma hostingowa. cyber_Folks należy do ścisłej polskiej czołówki pod względem liczby obsługiwanych klientów – aktualnie firma obsługuje ok. 250 tys. klientów w Polsce, Rumunii i Chorwacji.

cyber_Folks regularnie prowadzi badania polskiego Internetu. Z wynikami badań można zapoznać się w comiesięcznym raporcie o stanie PrestaShop w Polsce. Deweloperzy i użytkownicy zyskują wiedzę o rynku i technologiach, a analizie podlega rozkład branżowy, wersje oprogramowania czy systemy bezpieczeństwa. Z najnowszej publikacji wynika, że udział PrestaShop w oprogramowaniu sklepów internetowych w Polsce wynosi 17,53% i jest podobny do wskaźnika światowego.

Przykładowy raport do zobaczenia TUTAJ


źródło: PrestaShop

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF