...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Prowly PR Software kolejnym wymarzonym pracodawcą!

  Program Dream Employer Hub ma w swoich założeniach poszukiwanie, edukowanie i promowanie najlepszych miejsc pracy w Polsce. Zespół DEH tworzy wydarzenia, buduje społeczność i chce być przestrzenią, gdzie nie tylko mówi się o najlepszych pracodawcach, ale także ich się pokazuje i z ich doświadczeń oraz praktyk czerpie inspiracje do naśladowania. Temu ma służyć konkurs […]

 

Program Dream Employer Hub ma w swoich założeniach poszukiwanie, edukowanie i promowanie najlepszych miejsc pracy w Polsce. Zespół DEH tworzy wydarzenia, buduje społeczność i chce być przestrzenią, gdzie nie tylko mówi się o najlepszych pracodawcach, ale także ich się pokazuje i z ich doświadczeń oraz praktyk czerpie inspiracje do naśladowania.

Temu ma służyć konkurs Dream Employer. Staramy się podkreślać, że ten konkurs to nie ranking, ani wyścig o tytuł. To miejsce, gdzie wymieniamy się dobrymi praktykami, pokazujemy wzorce i przykłady najlepszych pracodawców.

Na zgłoszenia do drugiej edycji konkursu czekaliśmy do końca grudnia 2022 roku. Poprzedni rok nie był łatwym rokiem pod wieloma względami: sytuacja gospodarczej, polityczna oraz dramatyczne wydarzenia za naszą wschodnią granicą były czynnikami, które wywarły mocny i niestety negatywny wpływ na sytuację wielu firm, na dobrostan i zaangażowanie pracowników.

W konkursie Dream Employer organizator bierze pod uwagę kilka aspektów. Na pierwszym etapie przeprowadzana jest krótka ankieta pracownicza, która zawiera pytania, dotyczące czterech kluczowych  sfer organizacji:

  • KULTURA I WARTOŚCI
  • PRZYWÓDZTWO
  • ROZWÓJ ZAWODOWY
  • DOBROSTAN

Kolejny etap to pytania do pracodawcy. Pracodawcy zadawane są opisowe pytania weryfikujące te same obszary. Oceniana jest spójność odpowiedzi z obu stron. Dla organizatorów konkursu liczy się przede wszystkim wysoki poziom udziału pracowników w ankiecie jak również,  jak najwyższy poziom zadowolenia pracowników wyrażany w ocenach wyżej wymienionych obszarów. Dodatkowym kryterium tej edycji był punkt odniesienia do poziomu dotychczasowych laureatów. A tu poprzeczka została podniesiona bardzo wysoko.

W tej edycji ta poprzeczka została postawiona jeszcze wyżej,  na tyle wysoko, że postanowiliśmy przyznać tylko jeden tytuł Dream Employer 2023, za wyjątkowość działań i ich autentyczność.

Firma Prowly PR Software – producent oprogramowania dla branży PR stała się niekwestionowanym Pracodawcą Marzeń! Przedstawicielka firmy, Milena Kulon, odebrała tytuł podczas konferencji Dream Employer Summit 2023. Wymagająca branża, czas pełen wyzwań, bardzo wysoki poziom satysfakcji i zaangażowania pracowników, wyjątkowo wysoki poziom udziału pracowników w ankiecie oraz spójność opinii pracowników z działaniami pracodawcy – to zaważyło na decyzji przyznania tego tytułu właśnie tej firmie. Wartości firmy: życzliwość, otwartość, samodzielność, elastyczność i różnorodność wybrzmiewały prawie w każdej opinii ankietowanych pracowników, zapytanych za co lubią swoją firmę.

A oto kilka z bardzo wielu pozytywnych komentarzy ze strony ankietowanych pracowników naszego laureata, którzy odpowiadają na pytanie, co podoba im się w ich firmie:

 

to że zawsze jest pole do pomysłów, każdy głos się liczy i każdy może się wypowiedzieć

 

transparentność, otwartość, możliwość bycia sobą

 

że da się dostać podwyżkę (i to z inicjatywy firmy) 😊

 

otwartość, równe traktowanie pracowników, wspaniałą organizację i klimat pracy

 

unikalna kultura firmowa, bez pustych frazesów tylko na każdym kroku, nawet w codziennych sytuacjach widać, że liczy się tu otwartość, odpowiedzialność i zaufanie

 

Ten tytuł i ta konferencja to dopiero początek drogi dla nowego Dream Employera. O laureacie, o tym, jak bardzo wyjątkowym jest pracodawcą dowiecie się już wkrótce dużo więcej, w trakcie planowanych przez Dream Employer Hub wydarzeń.

 

BRIEF był patronem programu Dream Employer.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF