...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Rafał Janiec dołącza do Fly On The Cloud jako Head of Sales

Rafał Janiec

Od marca 2021 Rafał Janiec dołączył do zespołu Fly On The Cloud jako Head of Sales. Dotychczas związany z firmą Microsoft, Janiec będzie odpowiadał za opracowanie i realizację strategii sprzedaży w firmie partnerskiej Google Cloud.

Fly On The Cloud to wywodząca się z Wrocławia spółka, będąca czołowym partnerem Google Cloud w Europie Środkowo-Wschodniej. Dostarcza rozwiązania chmury Google małym i średnim firmom, dużym przedsiębiorstwom oraz organizacjom z sektora publicznego i edukacyjnego. Wspiera firmy w procesie cyfrowej transformacji, świadcząc usługi doboru rozwiązania, wdrożenia i szkoleń w obszarze Google Workspace, Google Cloud Platform czy Chrome Enterprise. W portfolio klientów posiada takie marki jak Revolut, AmRest czy Booksy.

Miniony rok był dla Fly On The Cloud czasem intensywnego wzrostu. Firma wyszła na rynki Czeski i Słowacki, zwiększyła liczbę klientów do 1800 organizacji oraz podwoiła liczbę specjalistów – obecnie utrzymuje stałą współpracę z 60 ekspertami rozwiązań chmurowych. W związku z rozwojem zaistniała potrzeba przebudowy struktury organizacyjnej firmy. Jednym z nowo utworzonych stanowisk jest Head of Sales, które w marcu 2021 objął Rafał Janiec.

Rafał Janiec od 2010 roku związany był z firmą Microsoft, a od 2018 roku pełnił rolę Territory Channel Managera. Odpowiadał za realizację strategii sprzedażowej na rynku polskim, rozwój kanału partnerskiego oraz współpracę z organizacjami z sektora publicznego i edukacyjnego w obszarze adopcji rozwiązań chmury publicznej Office 365 oraz Microsoft Azure. Czuwał nad pozyskaniem oraz prawidłowym rozwojem projektów wojewódzkich, ogólnopaństwowych oraz realizowanych w Polsce projektów unijnych. Uczestniczył m.in. w tworzeniu programu “Zdalna szkoła” we współpracy z CPPC czy wspierał realizację polskiej gałęzi projektu “Smart city”.

Decyzja Rafała Jańca o podjęciu współpracy z Fly On The Cloud była dyktowana m.in. chęcią poznania pozostałych rozwiązań dostawców usług chmur publicznych, znajdujących się w czołówce na rynku polskim. Zapowiedziane na wiosnę tego roku uruchomienie regionu Google Cloud w Warszawie potraktował jako kolejny krok na drodze do zdobycia ekspertyzy z zakresu kilku rozwiązań chmurowych i bardziej kompleksowego podejścia do prowadzenia organizacji przez proces cyfrowej transformacji.

Rafał Janiec, jako Head of Sales, będzie odpowiadał we Fly On The Cloud za opracowanie i realizację strategii sprzedażowej na rynek polski, poszerzenie bazy klientów i rozbudowę programu partnerskiego, efektywną współpracę i realizację celów tożsamych z celami Google Cloud oraz rozbudowę działu sprzedaży. Docelowo będzie koordynował prace specjalistów w obszarach sprzedaży produktów chmurowych Google Workspace, Google Workspace for Education, Google Cloud Platform oraz produktów hardware Chrome Enterprise.


Źródło: Fly On The Colud

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF