...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Rekordowe zainteresowanie wsparciem na pomoc prawną dla młodych przedsiębiorców

pomoc prawna

W ciągu zaledwie kilku godzin do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zgłosiło się ponad 100 firm chcących skorzystać z programu „Wsparcie prawne dla startupów”. Cieszący się dużym zainteresowaniem młodych przedsiębiorców projekt zapewnia im wsparcie do 25 tys. zł, które mogą przeznaczyć na pokrycie kosztów usług prawnych związanych m.in. z realizacją procesu inwestycyjnego, analizą legal due-diligence lub treści umów inwestycyjnych, a także wsparcia prawnego w procesie zamówień i zawierania umów.

Do godziny 10:45 w dniu startu naboru do PARP wpłynęło ponad 100 wniosków o udzielenie wsparcia na kwotę ponad 1,5 mln zł, a więc o 40 proc. przekraczającą budżet konkursu, który w tym roku wynosi 1,1 mln zł. W związku z tym, zgodnie z regulaminem, Agencja skraca czas trwania naboru w programie. Wnioski można skadać do 30 lipca br., zamiast pierwotnie 30 września.

Fachowa pomoc prawna renomowanych kancelarii pozwoli m.in. nie tylko przygotować, ale także negocjować kluczowe kwestie w umowach z inwestorami czy kontrahentami, które niejednokrotnie stanowią podstawę sukcesu całego przedsięwzięcia. Teraz startupy mogą otrzymać takie wsparcie całkowicie bezpłatnie, i jak widzimy, cieszy się ono ogromnym zainteresowaniem.

Edyta Gniazdowska, kierownik w Departamencie Rozwoju Startupów w PARP

Wsparcie startupom zapewnią poniższe kancelarie prawne wyłonione przez PARP w trybie postępowania publicznego:

z siedzibą w Warszawie:

  • Bąkowski Kancelaria Radcowska Igor Bąkowski,
  • Ślisz-Sandecka & Kozioł Kancelaria Adwokacko-Radcowska Sp. P.,
  • Lawmore Maciejewicz Jaraczewski Sp. k.,
  • Bartosz Wsół Rozwiązania Prawne Kancelaria Radcy Prawnego,
  • Kancelaria Radcy Prawnego Joanna Zbieć-Zawadzka.

z siedzibą w Krakowie:

  • Doniec Górecki & Partnerzy Sp. K.,
  • Kasolik, Pawlus-Łapa Adwokacka Spółka Partnerska,
  • Forystek & Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawni,
  • Konieczny, Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych Spółka Partnerska.

Otrzymane dofinansowanie w wysokości maksymalnie 25 tys. zł, przeznaczone jest na pokrycie kosztów usług prawnych związanych m.in. z realizacją procesu inwestycyjnego, doradztwo prawne związane z realizacją procesu zamówień w zakresie prowadzonej działalności, wsparcie prawne dotyczące negocjacji z Funduszem VC lub Aniołem Biznesu lub konsultacje prawne w zakresie prowadzonej działalności.

O wsparcie mogą się starać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które działają na rynku nie dłużej niż 5 lat i osiągają przychody od maksymalnie 3 lat przed złożeniem wniosku o dofinansowanie. Istotnym warunkiem jest także posiadanie dokumentu potwierdzającego zainteresowanie inwestora rozpoczęciem lub kontynuowaniem procesu inwestycyjnego.

Program jest finansowany z dotacji celowej Ministerstwa Rozwoju.

Więcej informacji: link.


Źródło: Informacja prasowa PARP

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF