...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Relacje to nasza specjalność. Poznaj dział Corporate Relations w Shell

corporate relations

Dobra komunikacja to fundament każdej sprawnie funkcjonującej organizacji. Wiedzą o tym zwłaszcza specjaliści od Corporate Relations w Shell, których praca odgrywa kluczową rolę w realizacji wizji i celów strategicznych jednej z najbardziej renomowanych marek świata. Zobacz, jakie działania podejmują na co dzień eksperci od marketingu, social mediów, PR-u i komunikacji w krakowskim zespole Shell.

Corporate Relations to nazwa najnowszego obszaru w strukturach Shell, łączącego ponad 100 specjalistów w pięciu ściśle zintegrowanych zespołach: Policy & Advocacy, Social Performance, Corporate & Internal Communications, Brand oraz Planning & Operations. Zadaniem utworzonego w 2021 roku działu jest wspieranie liderów organizacji w budowaniu zaangażowania inwestorów, partnerów, krajowych rządów i klientów, a także w komunikowaniu strategii transformacji Shell, zgodnie z którą firma ma stać się dostawcą produktów i usług energetycznych o zerowej emisji netto.

Siedziby główne zespołów wchodzących w skład nowego działu rozlokowane są na całym świecie – ich biura znajdziemy w Londynie, Waszyngtonie, Hadze, Houston oraz Singapurze. Dwa zintegrowane centra Shell w Manili oraz Krakowie łączą ze sobą specjalistów wszystkich obszarów, umożliwiając im wymianę informacji, wiedzy i pomysłów, a także szybką reakcję na pojawiające się w pracy wyzwania.

Chcesz dowiedzieć się więcej o pracy w tym obszarze? Zobacz, jakimi zadaniami zajmują się poszczególne zespoły Corporate Relations w Krakowie:

POLICY & ADVOCACY (P&A)

Państwowe przepisy i regulacje określają kształt transformacji energetycznej na całym świecie. Kluczowe wsparcie w interpretacji oraz wdrażaniu tych przepisów zapewnia firmie zespół P&A. Jego specjaliści nawiązują bliską współpracę z agencjami i instytucjami decydującymi o kierunku polityki energetycznej, organizacjami pozarządowymi, klientami Shell, a także innymi grupami interesariuszy.

SOCIAL PERFORMANCE (SP)

Zespół Social Performance dba o zwiększanie korzystnych efektów działalności Shell w krajach, w których obecna jest organizacja. Jego zadaniem jest nawiązywanie i podtrzymywanie pozytywnych relacji z lokalnymi społecznościami, a także reagowanie na pojawiające się z ich strony obawy lub wątpliwości. Poprzez społeczne zaangażowanie firma buduje zaufanie wśród lokalnej społeczności i może liczyć na ich wsparcie w realizacji swoich celów.

CORPORATE & INTERNAL COMMUNICATIONS (CIC)

W dynamicznie zmieniającym się świecie umiejętność budowania zaangażowania i skutecznej komunikacji nabiera jeszcze większego znaczenia niż kiedykolwiek wcześniej. Dlatego specjaliści pracujący w zespole Corporate & Internal Communications dbają o dobre relacje z mediami, przygotowują angażujące treści do użytku zewnętrznego i wewnętrznego oraz wspólnie z zespołem Brand budują spójny wizerunek marki Shell.

BRAND

Rozpoznawalna na całym świecie marka Shell to najcenniejszy zasób organizacji. Nad jego właściwym wykorzystaniem czuwa zespół Brand, złożony z ekspertów od digital marketingu i social mediów. To właśnie oni podejmują szereg działań mających na celu wzmocnienie świadomości marki, zwiększanie jej zasięgu, a także budowanie zaufania wśród internetowych odbiorców.

PLANNING & OPERATIONS (P&O)

Zespół Planning & Operations to centrum dowodzenia działu Corporate Relations. Jego zadaniem jest planowanie projektów pod kątem strategicznym i finansowym, a także wdrażanie najlepszych praktyk i narzędzi w celu poprawy efektywności działań. P&O zapewnia firmie operacyjne wsparcie i nadzór w zakresie finansów, ochrony prywatności danych, etyki i zgodności z przepisami prawa.

Jeśli któryś z powyższych obszarów działalności brzmi jak coś dla Ciebie, sprawdź najnowsze oferty pracy Shell!

Shell Business Operations (SBO) to strategiczne miejsce na mapie Shell. Krakowskie centrum biznesowe już od 2006 roku wspiera operacje firmy na całym świecie, m.in. w obszarze finansów, obsługi klienta, HR, logistyki, zakupów, IT, a od niedawna również marketingu.

Zespół Shell w Krakowie liczy ponad 4500 wysokiej klasy specjalistów reprezentujących 50 narodowości i posługujących się 20 językami. SBO jest jednym z wiodących centrów nowoczesnych usług dla biznesu oraz jednym z największych pracodawców w Polsce.

Shell