...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Rewolucja w Inkubacji: Gala MedBiz Innovations Program i Green Innovations Challenge za nami!

Polska scena start-upów ewoluuje z niesamowitą prędkością, co doskonale ilustrują sukcesy Fundacji Innovations Hub. Założona i kierowana przez Kacpra Raciborskiego Fundacja, koncentruje się na tworzeniu ekosystemu, który pozwala młodym innowatorom na rozwijanie i wdrażanie swoich przełomowych pomysłów.

 

Podkreślając słowa samego Kacpra:

„Polska inkubacja wymaga gruntownych zmian. Polskie inkubatory powinny nawiązywać współpracę interdyscyplinarną, nie ograniczając się jedynie do swoich macierzystych jednostek. Edukacja, choć ważna, nie powinna być głównym filarem działań. W centrum powinno znajdować się tworzenie dochodowych startupów i rozwiązywanie problemów ich założycieli.”

Efekty takiego podejścia były widoczne 13 czerwca 2023 roku w sali notowań Giełdy Papierów Wartościowych. Gala finałowa programów MedBiz Innovations Program i Green Innovations Challenge ujawniła imponujący kreatywny potencjał młodych ludzi. Ponad 270 uczestników pracowało nad ponad 70 projektami, z czego 8 prezentowało swoje koncepcje przed jury. Finaliści zaprezentowali innowacje takie jak opatrunki III generacji, dwustopniowe protezy, metody odzyskiwania energii z odpadów i aplikacje wspierające zrównoważony rozwój firm. Kacper podkreśla:

„Nie wszystko musi być jeszcze idealnie – pamiętajmy rozmawiamy o pre-seedzie. Każdy z tych projektów ma jeszcze swoje wyzwania, ale to determinacja założycieli, wsparta przez fundację i innych, daje młodym ludziom szansę na realny rozwój. Są w stanie działać samodzielnie, generować trakcję i przyciągać kolejnych inwestorów”.

Na koniec dodaje: „Młodzi ludzie w Polsce doświadczają znacznej dyskryminacji, a brak wiedzy jest piętnowany. Jak możemy kształtować nowe pokolenie przedsiębiorców, jeśli nie dajemy im szans? Cieszę się, że wielu z nich udowadnia, że młodzi dają radę w biznesie”.

 

Tegoroczni triumfatorzy programów mentoringowych, zespół Biohydrogels, przyciągnęli uwagę swoim innowacyjnym opatrunkiem hydrożelowym III generacji. Produkt opracowany na bazie naturalnych polimerów ma potencjał do wprowadzenia istotnych zmian w medycynie regeneracyjnej. Teraz, z pomocą Fundacji, zespół przejdzie proces inkubacji, którego celem jest komercjalizacja produktu.

Nie tylko twórcy Biohydrogels skorzystali na współpracy z Fundacją Innovations Hub. Dwa inne start-upy, play.air i Airflo, które zaczynały swoją drogę do sukcesu pod skrzydłami Fundacji, obecnie odnoszą znaczące triumfy. Play.air znalazł się wśród top III startupów medtech’owych typu pre-seed w Europie w konkursie Jumpstarters, a Airflo zajęło III miejsce w Kopalni Startupów Katowice. Fundacja pełni tu rolę mostu między światem akademickim a biznesem i inwestorami, dając młodym innowatorom wsparcie niezbędne do wprowadzenia ich pomysłów na rynek.

Praca Fundacji Innovations Hub jest widoczna nie tylko podczas Gali Finałowej, ale także w trwałym wpływie, jaki wywiera na rozwój polskiej sceny startupów. Wspierając młodych innowatorów, przyczynia się do kształtowania nowego pokolenia twórców, którzy mają szansę na osiągnięcie globalnego sukcesu.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Fundacji Innovations Hub i jej działaniach? Zapraszamy na stronę: www.innovationshub.pl.

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF