...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Rowery opanowały miasta? Zobacz sportowe projekty w konkursie Najlepsze wydarzenie lata 2015

Czy Polska staje się rowerową potęgą? Aż w trzech imprezach, spośród czterech nagrodzonych w konkursie „Najlepsze wydarzenie lata 2015”, rowery znajdują się na pierwszym planie. Co to za wydarzenia i dlaczego znalazły uznanie w oczach jurorów? Zapraszamy do lektury tekstu, w którym prezentujemy zwycięskie projekty w kategorii wydarzenia sportowe.

9 grudnia 2015 r. w restauracji Trzy Kolory przy ulicy Czerskiej w Warszawie zostały ogłoszone wyniki konkursu „Najlepsze Wydarzenie Lata 2015”. Konkurs organizowany przez Brief for Poland miał na celu wyłonienie najciekawszych wydarzeń skupionych wokół takich kategorii jak: sport, muzyka, kultura i inne. Wydarzeń, które nie tylko promują wymienione dziedziny, dostarczają społeczeństwu rozrywki na najwyższym poziomie, ale także są markami budującymi wizerunek miejsc, w których się odbywają, a w rezultacie wizerunek naszego kraju. Oto wyróżnone projekty.

Kategoria: wydarzenia sportowe

I miejsce (ex aequo)
Gmina Miejska Przemyśl za Festiwal Rowerowy Bike Town Przemyśl 2015

I miejsce (ex aequo)
Gmina Olsztyn za Międzynarodowy turniej w siatkówce plażowej – Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015

II miejsce
Miasto Lublin za Lublin Sportival – edycja letnia

III miejsce
Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego za Wombat Dirt Jumping Cup

::

Festiwal Rowerowy Bike Town Przemyśl 2015

 

Szybkie zjazdy po wąskich uliczkach i stromych schodach w historycznym centrum miasta, powietrzne manewry zaprzeczające zasadom grawitacji – to słowa, które w skrócie oddają, czym jest Festiwal Rowerowy Bike Town Przemyśl 2015. Przemyska impreza zajęła I miejsce ex aequo w konkurise organizowanym przez Brief for Poland.

W dniach 1-2 maja 2015 roku w scenerii historycznej architektury Przemyśla oraz Twierdzy Przemyśl odbyły się zawody downtown, FMBA Dirt Contest, Maraton Twierdza Przemyśl, Pumptrack Challenge, Trial i Flatland. Co kryje się pod tymi nazwami?

Dowwnton, czyli miejski downhill, to jedyna okazja w Polsce by uczestniczyć w wyścigach zjazdowych w mieście zabytkowymi ulicami. FMBA DIRT Contest to zawody najlepszych światowych dirt jumperów. X Maraton Twierdza Przemyśl to największa podkarpacka impreza rowerowa (677 rowerzystów) wpisana do kalendarza Maratonów Rowerowych Cyklokarpaty.pl skierowana do amatorów. Flatland – widowiskowa dyscyplina BMX porównywana do tańca breakdance.

W ramach festiwalu miały miejsce także: Pumptrack – rowerowy plac zabaw, Trial – iście cyrkowe popisy z udziałem Michała Koziołka, Centrum testowe – szkolenia, wycieczki, konsultacje, Silent Disco i koncert Natalii Przybysz.

Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem publiczności oraz mediów. Impreza promuje markę miejsca Twierdza Przemyśl – zintegrowanego produktu turystycznego oraz aktywną turystykę. Wpisuje się w Green Velo – Wschodni Szlak Rowerowy jako unikalny produkt turystyczny mający przyciągnąć rowerzystów z kraju i zagranicy.

Organizatorzy: Fundacja Azymut oraz Velo Projekt, Urząd Miejski w Przemyślu, Przemyskie Towarzystwo Cyklistów, Radical.sm

 ::

Międzynarodowy turniej w siatkówce plażowej – Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015

Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 to jedyna impreza nierowerowa, która znalazła się w gronie zwycięzców w konkursie Najlepsze Wydarzenie lata 2015, w kategorii wydarzenia sportowe. Impreza ta zajęła I miejsce ex aequo.

Turniej odbył sie w dniach 24-30 sierpnia w plenerach kompleksu Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel”, położonego nad największym i najpopularniejszym olsztyńskim jeziorem. W turnieju wzięło udział 32 pary męskie i 32 pary kobiece. Wydarzenie wzbogaciły dodatkowe atrakcje towarzyszące, m.in: animacje dla dzieci, strefa kibica, plenerowe kino.

Projekt wyróżniał świadomym wykorzystaniem potencjału miejsca oraz dyscypliny. Impreza, która przyciągnęła około 40 tys. widzów, znakomicie wykorzystała potencjał miejsca, promując je nie tylko w Polsce, ale także na świecie.

Sukces organizacyjny sprawił, że również w tym roku turniej z cyklu Wielkiego Szlema odbędzie się w stolicy Warmii i Mazur. Zmagania siatkarzy będzie można oglądać w dniach 14 – 19 czerwca 2016 roku.

::

Lublin Sportival – edycja letnia 

 

II miejsce zajęła letnia edycja Lublin Sportival. To spektakularne widowisko, podczas którego zabytkowe przestrzenie Starego Miasta zmieniły się w arenę dla sportów ekstremalnych.

Letnia edycja odbywała się w dniach 30 – 31 maja 2015 roku. Tradycyjnie nie zabrakło rowerowych, deskorolkowych i motorowych akrobacji w tle zabytkowych przestrzeni Starego Miasta. Strefa na Placu Zamkowym to zawody dirtowe MTB wpisane do kalendarza imprez Pucharu Świata FMB World Tour. Ponadto na Placu Zamkowym odbył się spektakularny pokaz Moto Trial. Nowością była Strefa Deskorolki na Dziedzińcu Muzeum Lubelskiego. W ramach Sportowego Miasteczka Festiwalowego umieszczono 40-metrowy tor skimboard, potężny pumptrack, tory przeszkód zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, przestrzeń graffiti z 25 metrową ścianą, jak też namioty, w których prezentowały się kluby, szkółki oraz pasjonaci z Lublina zachęcający do aktywnego spędzania wolnego czasu i kibicowania podczas największych sportowych wydarzeń.

Organizowany dwa razy w roku festiwal sportów ekstremalnych w Lublinie posiada tematykę wiodącą, zgodnie z którą zapraszani są czołowi krajowi i zagraniczni zawodnicy. Lublin Sportival szturmem podbił serca mieszkańców Lublina oraz gości, którzy przyjechali na to wydarzenie z całej Polski i Europy.

::

Wombat Dirt Jumping Cup

 

Wombat Dirt Jump to zawody w dirt jumpingu, które 4 lipca 2015 roku ściągnęły do Wodzisławia Śląskiego miłośników podniebnych akrobacji na jednośladach. Tego dnia Rynek zamienił się za sprawą ton piasku w wielką rampę, a najlepsi dirtowcy fruwali wręcz nad głowami widzów. Zawodnicy mieli do dyspozycji trzy hopy i ośmiometrowy rampstart. Pierwsza przeszkoda miała około 8 metrów przelotu, a następne odpowiednio 6 i 5 metrów. 

Wydarzenie przeszło do historii dirt jumpingu – bowiem to właśnie w Wodzisławiu Śląskim 4 lipca 2015 roku zaprezentowano pierwszy na świecie backflip 360 no hand na rowerze MTB w wykonaniu Dana Milera. I dzięki temu Wodzisław Śląski na stałe wpisał się w historię sportów ekstremalnych.

::

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF