...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Rusza kolejna edycja bezpłatnych kursów, które przygotują studentów do pracy w nowych technologiach

Draftcode

Warszawska fabryka startupów Daftcode, przy współpracy z topowymi warszawskimi uczelniami, uruchamia serię praktycznych kursów dla studentów. Specjaliści w dziedzinie nowych technologii łączą siły, aby wspólnie wdrażać młodych w tajniki programowania, projektowania i promowania cyfrowych produktów. Dzięki partnerstwu z Google Cloud, uczestnicy po raz pierwszy będą mogli także zdobyć umiejętności niezbędne do pracy z chmurą obliczeniową. Do 12. edycji DaftAcademy można aplikować do niedzieli 28 marca. Udział w kursach jest bezpłatny.

Kursy DaftAcademy to doskonała okazja, aby przekonać się, jak wygląda budowanie startupów od kulis. W czasie kursów studenci będą szlifować praktyczne umiejętności potrzebne do pracy w startupach, a interaktywne wykłady online, prace domowe i wirtualne spotkania mentorskie będą odzwierciedleniem zadań, jakie faktycznie czekają młodych pracowników na początku kariery w nowych technologiach. Kursy DaftAcademy są organizowane nieprzerwanie od 2015 roku. W tym semestrze, oprócz Daftcode i Google Cloud, w inicjatywę zaangażowały się także Politechnika Warszawska, Uniwersytet SWPS i Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych oraz Uniwersytet Warszawski.

Startupy potrzebują nie tylko programistów, ale też m.in. talentów biznesowych i kreatywnych. Dlatego DaftAcademy ponownie zaprasza zarówno na kursy tworzenia aplikacji mobilnych iOS czy programowania w Python, jak i na kursy dotyczące komunikacji marketingowej i brandingu oraz product designu. Daftcode przeszkolił dotychczas już 3530 studentów, a tylko w minionym roku nasi specjaliści spotykali się online z 800 kursantami. Misja edukowania jest zakorzeniona głęboko w naszym DNA i chcemy ją kontynuować.

Paweł Seweryn, CEO Daftcode

12. edycja DaftAcademy to zarazem początek współpracy warszawskiego venture buildera z Google Cloud w ramach inicjatyw edukacyjnych. Dzięki temu partnerstwu uczestnicy DaftAcademy po raz pierwszy będą mieli okazję nauczyć się pracy na Google Cloud Platform i rozwijać swoje umiejętności w rozwiązaniach chmurowych. To praktyczne kompetencje, które przydadzą się studentom w wejściu na rynek pracy i będą dodatkowym atutem w ich CV czy na LinkedIn. Kurs będzie nastawiony na wykorzystywanie narzędzi Google Cloud w praktyce, a także na zdobywanie wiedzy poprzez pracę na platformie QwikLabs.

Draftcode
Źródło: Draftcode

Chmura obliczeniowa to przyszłość biznesu. Coraz więcej firm przyspiesza swoją transformację, wdrażając rozwiązania Google Cloud, które pozwalają szybciej tworzyć aplikacje i podejmować mądrzejsze decyzje biznesowe, bazując na wielopłaszczyznowej analizie danych. Wszystkie przechodzące transformację chmurową firmy już potrzebują i będą potrzebowały jeszcze więcej specjalistów, którzy będą potrafili maksymalnie wykorzystać możliwości tych narzędzi. Dlatego naszym celem jest przygotować jak najwięcej chętnych osób i wyposażyć je w umiejętności, które będą stanowić o sukcesie biznesowym firm – tych małych i tych dużych. Kurs Google Cloud Computing Foundations, dostępny w ramach DaftAcademy, to bardzo dobre wprowadzenie do tematu chmury, które jednocześnie pozwala poznać funkcje i możliwości Google Cloud oraz zdobyć potwierdzenia nabytych umiejętności przydatne w wyróżnieniu się na rynku pracy.

Kamila Cioś, Google Cloud

Do udziału w kursach zaproszeni są studenci z całej Polski, niezależnie od alma mater i kierunku studiów, a także absolwenci z maksymalnie 2-letnim stażem pracy. Najbardziej zaangażowani studenci otrzymają certyfikat skracający drogę na letni staż w Daftcode lub spółkach portfelowych. Każdy kurs DaftAcademy składa się z 5–7 cotygodniowych spotkań, które zaczną się w kwietniu i zakończą w maju.

Aplikacje kandydatów zbierane są na stronie https://daftacademy.pl/ do 28 marca


Źródło: Draftcode

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF