...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Slidely – izraelski startup z oddziałem w Polsce rozpoczyna współpracę z gigantem

video

Jesienią zakupili polski startup UnStock, teraz zapowiadają dalszą ekspansję na rynku video. Izraelska firma Slidely ogłosiła, że jej produkt do tworzenia materiałów filmowych - Promo - rozpoczyna współpracę z jednym z największych stocków na świecie - Shutterstock. “Oznacza to, że nasza baza wzbogaci się o 9 milionów najwyższej jakości materiałów video”- podkreśla Kamil Goliszewski, szef produktu i operacji w warszawskim oddziale Slidely. Do tej pory Promo dysponowało zbiorem około 3,5 miliona filmów.

Promo jest oficjalnym partnerem marketingowym Facebooka i Instagrama. Platforma, która została uruchomiona przez Slidely w sierpniu 2016 roku, dostarcza content video zarówno dla wiodących marek, jak i dla małych firm. Dzięki łatwemu interfejsowi każdy może tworzyć spersonalizowane materiały filmowe z własną treścią i logo. W niecałe dwa lata Promo przyciągnęło ponad 40 tysięcy płatnych użytkowników i osiągnęło roczne dochody w wysokości 16 milionów dolarów, co daje mu pozycję lidera na rynku.

Senior Director w Shutterstocku Alex Reynolds podkreśla, że zapotrzebowanie na content video dla marketerów i reklamodawców stale rośnie. Dlatego też Shutterstock cieszy się, że będzie mógł dostarczyć swój content premium użytkownikom Promo. CEO Slidely Tom More dodaje, że misją jego firmy jest dostarczanie firmom na całym świecie najlepszego contentu video. “Z ogromną satysfakcją możemy więc ogłosić współpracę z tak rozpoznawalną na całym świecie marką.”- podkreśla More.

Obecność Slidely na polskim rynku nie jest przypadkowa. Wcześniej Kamil Goliszewski współtworzył wraz z Adamem Cellary i Jakubem Górajkiem startup o nazwie UnStock. Marketplace umożliwiał użytkownikom zarabianie na treściach video. Ich rozwiązania były na tyle innowacyjne, że Slidely postanowiło zakupić startup i powierzyć jego założycielom stworzenie polskiego oddziału firmy. Oprócz Warszawy, Izraelczycy mają biura także w Tel Awiwie i Nowym Jorku. Jednak to filia w Polsce rozwija się obecnie najbardziej dynamicznie. “CEO Slidely Tom More docenił polski rynek i specjalistów, dlatego cały czas się rozwijamy i tu, w Polsce poszukujemy programistów.”- tłumaczy Goliszewski.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF