...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

SoftArchitect wzmacnia zespół technologiczno-badawczy

FotoSoftArchitect_Od lewej Marek Malinowski Michał Pawluk Rafał Sobczak

Z początkiem października br. SoftArchitect rozbudowuje struktury operacyjne w ramach zespołu technologiczno-badawczego. Do firmy dołącza Marek Malinowski obejmując stanowisko dyrektora operacyjnego po Michale Pawluku, który przechodzi na stanowisko dyrektora technologicznego.

Marek Malinowski, dyrektor operacyjny SoftArchitect, odpowiadać będzie za zarządzanie zespołami programistycznymi, natomiast Michał Pawluk, dyrektor technologiczny SoftAchitect, odpowiadać będzie za rozwój strategii technologicznej firmy, rozwój istniejących oraz tworzenie nowych produktów m.in. dla firm badawczych.

Marek Malinowski jest współtwórcą wielu rozwiązań informatycznych wspierających procesy realizacji badań rynku, realizowanych technikami CAPI / CATI / CAWI. W latach 2000 – 2017 związany z Instytutem SMG/KRC (obecnie Kantar Polska), gdzie pełnił funkcję kierownika działu kontroli jakości. W latach 2016-2020 pełnił rolę kierownika studia CATI w firmie Realizacja, a następnie w ARC Rynek i Opinia. Ostatnio pracował jako analityk danych sprzedażowych w Centrum Monitorowania Rynku.

Michał Pawluk posiada 15 lat doświadczenia zawodowego jako programista zaawansowanych systemów wbudowanych w skali przemysłowej oraz 7 lat doświadczenia jako programista, projektant systemów oraz Project Manager w obszarze aplikacji mobilnych. Brał udział przy konsultowaniu, projektowaniu oraz tworzeniu systemów mobilnych w skali enterprise dla Samsung Electronics
w Dolinie Krzemowej. Zajmował się zarządzaniem projektami z budżetem do 5 mln USD oraz zespołami programistów. Posiada gruntowną wiedzę w zakresie funkcjonowania mobilnych systemów operacyjnych oraz budowy stosu oprogramowania. Tworzył oprogramowanie dla takich urządzeń jak: smartwatch-e, smartphone-y, smart-TV, smart-lodówki oraz dedykowane urządzenia przemysłowe. Od 2019 roku pracował na stanowisku dyrektora operacyjnego w SoftArchitect. Michał Pawluk jest absolwentem robotyki na Politechnice Wrocławskiej.

Dyrektorem generalnym w firmie SoftArchitect jest Rafał Sobczak. Absolwent fizyki komputerowej na Politechnice Warszawskiej oraz podyplomowych studiów na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych na kierunku „Bazy danych i ich aplikacje”. W latach 2003-2017 związany był z Instytutem SMG/KRC (obecnie Kantar Polska), gdzie pełnił funkcję szefa zespołu doboru prób i technologii bazodanowych. Odpowiadał za dobór prób m.in. do badania słuchalności radia w Polsce Radio Track, jednoźródłowych badań konsumenckich Target Group Index, a także projektował i wdrażał systemy wspomagające realizację w/w badań. Jest współtwórcą licznych systemów informatycznych skali Enterprise (panele internetowe, systemy wspierające realizację badań dowolnymi technikami, systemy ankietowe itd.). Od maja 2020 Rafał Sobczak jest konsultantem merytorycznym Komitetu Badań Radiowych.

SoftArchitect – więcej niż programowanie

SoftArchitect to firma technologiczna, której działania opierają się na wieloletnim doświadczeniu
w branży badawczej i informatycznej. Za pomocą własnych rozwiązań i narzędzi technologicznych wspiera procesy zbierania danych na potrzeby m.in. badań rynku, HR i sprzedaży. Zorientowana w kierunku pozyskiwania, integracji i analizy danych z wielu źródeł. Od wielu lat projektuje i buduje społeczności badawcze zrzeszające setki tysięcy uczestników. SoftAchitect to jedna z nielicznych firm na polskim rynku, która dobiera oraz losuje próby do badań rynku i opinii wspierając się autorskim oprogramowaniem oraz aktualnymi danymi populacyjnymi. Produkty OnFly i FlyBlog są używane przez największe agencje badawcze w Polsce i za granicą. Więcej na www.softarchitect.pl.


Źródło: SoftArchitect 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF