...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Startuje fundusz BellwetherRocks. Chce zainwestować w branżę rozrywkową

BellwetherRocks

BellwetherRocks ASI SA to nowy podmiot na rynku inwestycyjnym w Polsce. Portfel BellwetherRocks obejmie kilkanaście wyjątkowych projektów ze świata cyfrowej rozrywki – gier, wirtualnych światów (metaverse), marek i marketplace’ów dóbr cyfrowych.

BellwetherRocks stawia sobie za cel odnalezienie pewnych nisz rynkowych związanych z cyfrową rozrywką i komercyjnym wykorzystaniem narzędzi przeznaczonych do tworzenia opowieści, przeżyć i światów. Fundusz wyszukuje twórców dostarczających narracji łatwo adaptowanych na różne platformy i media audiowizualne. Efektem tego będzie powstanie portfelu spółek gamingowych i tych wykraczających poza branżę gier.

Fundusz został utworzony z ramienia Marcina Kobyleckiego (członek zarządu Platige Image) oraz finansisty Kamila Cisło. Członkiem ich rady nadzorczej jest również pisarz — Jacek Dukaj. Fundusz zainwestował już w Illusion Ray. Studio gier zarządzane przez Łukasza Smugę niedługo ruszy z kolejnym projektem po hitowym „The Beast Inside”, które na Steam sprzedało się w nakładzie 300 tys. sztuk.

 

Adam Daniluk