...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Startup Poland debatuje z ekspertami rynku o problemach i wyzwaniach związanych z ESOP w polskich startupach

Startupy

Już w najbliższy czwartek, 4 marca br. Fundacja Startup Poland organizuje panel, na którym omówione zostaną problemy i możliwe rozwiązania dla wprowadzania ESOP w spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością. Fundacja Startup Poland jest partnerem 11. edycji rankingu BRIEF na 50. Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

SOP (employee stock ownership plan) to program akcjonariatu pracowniczego. W ogólnym założeniu ma na celu zwiększenie zaangażowania pracowników poprzez ich powiązanie finansowe z zyskami i wartością spółki.

Aktualna, niekorzystna z punktu widzenia spółek z o.o. sytuacja jest hamulcem dla rozwoju rynku startupów w Polsce.

Fundacja Startup Poland dostrzegając potrzebę zmian w zasadach funkcjonowania programów akcjonariatu pracowniczego (ESOP) w kraju, zaprasza do śledzenia dyskusji nad problemami i wyzwaniami wiążącymi się z tą kwestią w Polsce. Równocześnie organizowany przez Fundację panel dyskusyjny ma nakreślić korzyści, jakie byłyby wynikiem zmiany przepisów w tym zakresie. Najważniejsze wnioski z debaty zostaną przedstawione Ministerstwu Finansów.

Celem spotkania jest omówienie problemów i wskazanie możliwych rozwiązań związanych z wprowadzaniem ESOP w spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością. Jak wynika z naszych raportów, spada odsetek startupów, które korzystają z takiego mechanizmu, w celu motywowania lub też wynagradzania swoich pracowników i współpracowników.

 Tomasz Snażyk, prezes Fundacji Startup Poland

Jego zdaniem winą za taką sytuację można przynajmniej w jakiejś części obarczyć przepisy prawa podatkowego i problemy natury organizacyjnej.

Do dyskusji zaproszeni zostali uznani przedstawiciele rynku: Michał Łagodzic – COO Reality Games, Małgorzata Szturmowicz – CFO Booksy, Wojciech Radomski – CEO StethoME, Rafał Witkowski – CTO IC Solutions oraz Wojtek Walniczek, Investment Director w OTB.

Spotkanie odbędzie się w formie online, w czwartek 4 marca br. o godzinie 11:00. Przewidywany czas trwania wydarzenia to 90 minut. Zachęcamy do udziału w spotkaniu.

Link do spotkania: https://www.facebook.com/events/783410252588741


Źródło: Fundacja  Startup Poland 

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF