...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Symetria “wygrywa” z wirusem i realizuje pierwszą na świecie sesję certyfikacyjną UX-PM całkowicie online

certyfikacja online szkolenie Symetria UX

Symetria UX, jedyna polska agencja badawczo-projektowa, należąca do międzynarodowego stowarzyszenia UXalliance, pierwszy raz w historii zrealizowała sesję certyfikacyjną UX-PM Level 3. To inauguracyjne w skali całego świata, przeprowadzone w pełni zdalnie szkolenie, które udowodniło, że nawet tak skomplikowaną tematykę jak badania i projektowanie doświadczeń, można zgłębić z poziomu kanapy.

Zagrażający życiu koronawirus to najbardziej palący problem, z jakimi musi uporać się ludzkość. Jednak po zakończeniu pandemii, gdy już wygramy batalię o zdrowie, przyjdzie pora na kurację dla biznesu. A tu łatwo nie będzie – kryzys wymusi na firmach zachowanie maksymalnej ostrożności w wydawaniu pieniędzy. Realizując tę strategię, biznes poświęci więcej czasu na poznanie i zrozumienie tego, czego oczekuje odbiorca produktu lub usługi – przy okrojonych budżetach, nie ma miejsca na pomyłki.

Firmy wykorzystujące badania UX, czyli doświadczenia użytkownika, są w stanie osiągnąć o 30% większy przychód i o ponad połowę zwiększają całkowity zwrot z inwestycji. Firma doradcza McKinsey nie pozostawia złudzeń: managerowie, którzy polegają na intuicji, a nie na wiedzy o potrzebach klientów, czekają ciężkie  czasy. 

Piotr Chwiedziewicz, Marketing Manager z Symetria UX

Sposób, w jaki funkcjonuje świat – zmienił się i prędko, o ile w ogóle, nie wróci do poprzednio znanej nam formy. To, co jest dziś kluczową cechą biznesu zorientowanego na sukces to elastyczność. Dotyczy to również firm badawczych, dla których największym wyzwaniem jest przeorganizowanie badań z użytkownikami na formę zdalną, która w czasach autokwarantanny jest jedyną możliwą metodą interakcji z respondentami. Kolejne wyzwanie to przeprowadzanie szkoleń. Przed takim zadaniem stanęła poznańska firma, specjalizująca się w badaniach i projektowaniu UX – Symetria.

19-20 marca 2020 r. odbyła się pierwsza na świecie sesja certyfikacyjna UX-PM Level 3, która została przeprowadzona w pełni zdalnie. UX-PM to unikatowy na skalę międzynarodową program szkoleniowy certyfikowany przez stowarzyszenie UXalliance, czyli organizację, która zrzesza ekspertów UX z całego świata. Symetria UX jest jedyną firmą w Polsce, która prowadzi szkolenia UX-PM.

certyfikacja online Symetria UX
fot. Symetria UX

A jakie korzyści płyną z posiadania takiego certyfikatu?

Dzięki takiemu szkoleniu, project managerowie wiedzą, jak efektywnie korzystać z metod UX oraz jak inicjować, realizować i kierować projektami z wykorzystaniem UX. To również pozwala im oszacować, kiedy inwestycje w UX są potrzebne oraz jak kontrolować rentowność tych działań.

Piotr Chwiedziewicz z Symetria UX, polskiej firmy badawczej, która jako jedyna w Polsce może prowadzić takie szkolenia

Laptop i dostęp do sieci wystarczyły by bezproblemowo zrealizować szkolenie.

 Z racji tego, że dużą część szkolenia stanowią ćwiczenia warsztatowe, uczestnicy zostali podzieleni na mniejsze grupy i pracowali w „wirtualnych pokojach”. Dzięki temu udało się zachować wysoki poziom interakcji między uczestnikami.

Wojciech Chojnacki, certyfikowany trener UX-PM oraz Strategy Director w agencji Symetria, który prowadził szkolenie

Po szkoleniu swoją opinią podzielił się jeden z uczestników.

Paweł Kamiński uczestnik spotkania

Czy fakt, że szkolenia będą prowadzone online, wpłynie na jakość certyfikacji? Jeżeli już to pozytywnie, jak pokazują wyniki przedstawione przez SRI International po 12-letnim badaniu, studenci, którzy uczyli się online, zdają testy o 9% lepiej niż ci, którzy studiują w konwencjonalny sposób. Potwierdzają to dane zebrane przez Symetrię po zakończeniu zdalnego szkolenia certyfikacyjnego UX-PM Level 3. Okazało się, że poziom satysfakcji uczestników był bardzo wysoki. Średnia ocena, jaką przyznano szkoleniu w dziewięciostopniowej skali to 9. Jak widać, nie sposób komunikacji, a jej jakość mają główny wpływ na ilość przyswajanej wiedzy. W dobie obowiązywania izolacji społecznej i autokwarantanny to ważny argument.


Źródło: informacja prasowa Symetria UX

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF