...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Sztuka prezentacji kreatywnie – #eksperci w Workin

27 listopada w przestrzeni coworkingowej Workin w samym sercu Starego Miasta w Warszawie, odbyło się drugie spotkanie z cyklu #eksperci, organizowanego w ramach 9. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie. Spotkania w formie paneli dyskusyjnych, mają na celu budowanie kompetencji i wymianę wiedzy w dziedzinach nowoczesnej komunikacji. Drugie spotkanie dotyczyło sztuki skutecznej prezentacji biznesowej.

Podczas pierwszego spotkania został poruszony temat content marketingu. Uczestnicy wraz z ekspertem Norbertem Kilenem starali się znaleźć odpowiedź na pytanie: jak tworzyć dobry content marketing?

Drugie spotkanie poświęcone zostało tematyce skutecznej prezentacji biznesowej. Eksperci z Explainvisually.co — Klaudia Tolman i Maciej Budkowski zaprezentowali case’y kilku zrealizowanych prezentacji wizualnych, które pomogły ich klientom odnieść sukces podczas rozmów biznesowych i umożliwiły podjęcie działań w danych branżach.

Uczestnicy dowiedzieli się jak myśleć wizualnie i w jaki sposób można wykorzystywać i jak tworzyć notatki wizualne podczas spotkań biznesowych. Wspólnie z ekspertami starali się znaleźć receptę na przygotowanie i przedstawienie skutecznej prezentacji biznesowej. Jak to zrobić?

  1. Jeśli Twoja prezentacja zawiera dużo treści — podziel ją na części.
  2. Mów zwięźle i konkretnie, ale nie szybko.
  3. Zaciekaw odbiorcę, opowiadając o nowym zjawisku albo o zjawisku dobrze znanym, ale z nowej perspektywy.
  4. Daj odbiorcy argumenty, które zachęcą go do przekazania naszej prezentacji innym. Zaprezentuj je np. w formie notatki wizualnej.
  5. Pamiętaj, że bohaterem Twojej prezentacji jest klient, a nie Twój produkt/usługa.
  6. Zaprezentuj ciekawe case’y.
  7. Angażuj odbiorcę, wciągaj go w dyskusję.
  8. Przygotuj się do prezentacji i trenuj wystąpienia systematycznie!

Cóż więcej pisać? Niech notatki wizualne Klaudii Tolman ze spotkania powiedzą same za siebie!

Fotorelacja z wydarzenia: TUTAJ

Dziękujemy wszystkim, którzy pojawili się i wzbogacili dyskusję swoimi spostrzeżeniami. 

Zapraszamy na kolejne spotkanie, na którym poruszymy temat finansowania startupów.

Anita Florek