...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Taniec, technologia i charytatywność – trwa pierwsza w historii aukcja polskiego, tanecznego tokenu

nft taniec

Połączenie technologii i sztuki tanecznej. Pierwsze takie przedsięwzięcie w Polsce. Cyber Movement to projekt, który przenosi taniec do świata cyfrowego. Animacje i filmy taneczne w postaci tokenów NFT mogą przynieść tancerzowi nowe pole do dystrybucji swojej sztuki, kolejne źródło zarobku lub jak w przypadku Cyber Movement mogą pomagać innym. Na stronie projektu jak i samej licytacji widnieje informacja, że autor przeznacza swoją część dochodu ze sprzedaży NFT na stypendia taneczne dla dzieci i młodzieży.

Pomysłodawcą i twórcą projektu jest Dariusz Mrowiec – choreograf z Brzegu ze Szkoły Tańca i Baletu Coco Dance Center.

W tym projekcie tokenizuję moją twórczość. Jednocześnie chcę zainteresować i pomóc innym artystom wejść w świat NFT. Uważam, że mądrze wykorzystana technologia może nieść wiele korzyści. Nie rozchodzi się tutaj tylko o zarabianie na kryptowalucie, ale o docenienie sztuki w sposób, w jaki doceniona jeszcze nie była. Cyber Movement to projekt, który mam nadzieję poprawi postrzeganie tańca i wpłynie na docenianie artystów. Projekt, który pokaże, że ruch, którego my tancerze/choreografowie uczymy się całe życie, zasługuje na postawienie go między rzeźbą a obrazem w galerii sztuki.

CyberMovement to projekt NFT stworzony przez tancerza – z myślą o przyszłości tańca. Mamy w Polsce znakomitych choreografów i wybitnych tancerzy m.in sceny street dance, którzy reprezentują nas na całym świecie. Mamy też genialnych pedagogów. Chcę pokazać, że każdy z nich może zostawić swój ślad również w świecie cyfrowym.

CyberMovemen to autentyczność sztuki w sieci Blockchain, która nigdy wcześniej nie miała miejsca. DaVinci tworząc obraz nie sądził, że kiedyś jego podpis będzie tyle wart. To wielki krok w stronę uszanowania praw autorskich.

Taniec jest w reklamie, filmach, gifach, grach komputerowych, modzie, sporcie, muzyce – dlaczego nie możemy próbować trafić na nowy rynek?
Trwają prace m.in nad tokenami tańca w 3D (we współpracy z Bones Studio z Warszawy) i kolekcją animowanych sampli tanecznych do muzyki międzynarodowych twórców. Wszystkie nadchodzące tokeny będą służyć również wsparciu w rozwoju tanecznym dzieci i młodzieży.

Na trwającej licytacji można stać się właścicielem tokenu, który to wszystko zapoczątkował. Dla lubiących pomagać jest to pierwsza taka okazja, dla osób kochających sztukę jest to możliwość na dołożenie do swojej kolekcji tanecznego obrazu, a dla inwestorów i kolekcjonerów jest to zakup początku ciekawej historii.
Rynek kryptowalut, tokenów i świata cyfrowego to świat, wobec którego tworzy się wiele spekulacji jak przed 5G, wcześniej 3G, przed telefonami komórkowymi, internetem, prądem, kołem. Nie twierdzę, że jest to przestrzeń w 100% bezpieczna, bo każde narzędzie w złych rękach będzie niosło ze sobą złe efekty. Ale stoimy na początku kolejnego rozdziału tym razem z technologią w roli głównej. Chcę, aby sztuka taneczna nie została w tyle i w połączeniu z cyfryzacją mogła czynić dobro.

Mówi się, że „Ludzie często uważają, że łatwiej jest być wynikiem przeszłości niż jedną z przyczyn przyszłości”. Dlatego powstał projekt Cyber Movement. Mocno wierzę w to, że taniec dalej będzie „przyczyną przyszłości”.


Źródło: Eldon Studio Dariusz Mrowiec

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF