...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Testowanie przez dmuchanie

Koronomat

Tylko w Polsce codziennie wykonuje się kilkadziesiąt tysięcy testów na zakażenie Covid-19, oznacza to ogromne koszty, a samo oczekiwanie na wynik może dla wielu osób być stresujące. Fińska firma przychodzi z rozwiązaniem tych problemów.

Deep Sensing Algorithm ostatnio pokazało swój najnowszy produkt „BreathPass”. Jest to urządzenie w działaniu zbliżone do znanych wszystkim alkomatów, wystarczy dmuchnąć w urządzenie, a wynik dostaniemy po zaledwie kilkudziesięciu sekundach. Firma chwali się przepustowością urządzenia na poziomie 30 pacjentów na godzinę oraz bardzo niskim kosztem pojedynczego testu.

koronomat

Zgodnie z opublikowanymi wynikami BreathPass skutecznością plasuję się pomiędzy testami domowymi a testami PCR. Badania co ważne uwzględniały również zainfekowanych wariantem Omikron.
Urządzenie uzyskało już certyfikat urządzenia medycznego według norm Unii Europejskiej, a do sprzedaży może trafić jeszcze w tym miesiącu. Koszt urządzenia ma być zbliżony do ceny smartfona i dzięki szybkim wynikom stosowany może być nie tylko w placówkach medycznych, ale i w takich miejscach jak kina czy restauracje. Na ten moment jednak nie wiadomo czy urządzenie trafi do otwartej sprzedaży, czy będzie dostępne jedynie dla przychodni oraz placówek zajmujących się testowaniem chorych.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF