...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

The Heart z nowym prezesem. Zmiany w zarządzie korporacyjnej fabryki startupów

Maciej Marszałek, CEO The Heart

Maciej Marszałek z początkiem lipca br. objął stanowisko CEO The Heart, korporacyjnego “company buildera”. Zmiana prezesa wiąże się z długoterminową wizją rozwoju firmy i ambicją stania się jednym z liderów venture building w Polsce i regionie. Tomasz Rudolf, dotychczasowy CEO i współzałożyciel The Heart, pozostaje w firmie obejmując rolę Przewodniczącego Rady Nadzorczej.

Maciej Marszałek dotychczas na stanowisku Partnera Zarządzającego był odpowiedzialny za The Heart Ventures. W lipcu br. stanął na czele firmy.

Ukierunkowanie The Heart na venture building pod koniec 2018 roku było przemyślaną i słuszną decyzją. Ciężko pracowaliśmy, aby w nowej fazie rozwoju firmy zbudować doświadczony zespół i właściwe procesy. Ponadto nasze ścisłe partnerstwo z Mastercard umożliwiło kompleksowe wspieranie korporacji, które sprawnie chcą rozwijać nowe przedsięwzięci. Maciej odegrał kluczową rolę w dotychczas zrealizowanych projektach, co utwierdziło nas, że to odpowiedni moment, aby przekazać mu stery i jeszcze mocniej rozwijać The Heart w obszarze budowania startupów.

Tomasz Rudolf, dotychczasowy CEO The Heart

Nowy prezes The Heart

Maciej Marszałek posiada niemal 20-letnie doświadczenie w tworzeniu innowacyjnych produktów i skutecznym prowadzeniu cyfrowych biznesów na wielu rynkach. Kierował międzynarodowymi zespołami w ponad 20 krajach w Europie Wschodniej i Południowej, Afryce, Ameryce Południowej i na Bliskim Wschodzie. Nadzorował procesy transformacji cyfrowej dużych korporacji w sektorach bankowym i ubezpieczeniowym. Dołączając do The Heart na początku 2018 roku był inicjatorem zbudowania silnego hubu venture buildingu w tej części Europy.

The Heart Warszawa
fot. The Heart

Opuszczenie świata korporacji i przejście do rozwijającej się firmy było największym wyzwaniem w całej mojej karierze zawodowej. Firma w chwili mojego przejścia była już prężnie działającą platformą współpracującą z największymi korporacjami. Dlatego dołączając do zespołu ponad dwa lata temu mogliśmy od razu przystąpić do budowy nowego modelu biznesowego, opartego o venture building. Unikalna wiedza i autorska metodyka, którą wykorzystujemy w tworzeniu indywidualnych rozwiązań, przekłada się na współpracę z największymi korporacjami w Polsce i od tego roku na rynkach zagranicznych. Nie byłoby to możliwe bez naszych strategicznych partnerów – Mastercard i Ghelamco, którzy na każdym etapie byli dla nas ogromnym wsparciem.

Maciej Marszałek, CEO The Heart

Zmiany w zarządzie The Heart

Sergiusz Sawin, dotychczasowy wiceprezes i członek zarządu The Heart, po zakończeniu swojej misji budowania części operacyjnej, administracyjnej i finansowej firmy, odchodzi z zarządu. Pozostaje w strukturach firmy i będzie wspierał zespół swoim doświadczeniem warsztatowym. Jego obowiązki przejął Witold Rzewuski, który dołączył do The Heart w zeszłym roku jako dyrektor finansowy, a od lipca br. został również członkiem zarządu firmy. Wcześniej obejmował stanowiska finansowe i inwestycyjne pracując dla czołowych marek takich jak Deloitte, EY i spółka portfelowa Enterprise Investors.

Jędrzej Iwaszkiewicz, współzałożyciel The Heart objął stanowisko wiceprezesa, pozostając w zarządzie firmy. Jest odpowiedzialny za partnerstwa strategiczne i rozwój biznesu.


Źródło: informacja prasowa The Heart

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF