...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Warszawiacy są w szoku! Kultowe autobusy PRL-u wyjechały na ulice stolicy!

PRL

Wczorajszego ranka na ulicach Warszawy można było zobaczyć autobusy produkowane w czasach PRL-u. Kultowy Autosan, Zis, a także inne modele przemieszczały się ulicami miasta. Mało tego – na jednym skrzyżowaniu zablokowały ruch i utworzył się korek. Mieszkańcy stolicy masowo robili zdjęcia, nagrywali filmy, a nawet dotykali autobusów, żeby sprawdzić, czy są prawdziwe. Co się stało? Czy dziś jest jakieś święto związane z PRL-em? – pytają mieszkańcy.

Wszędzie autobusy!

Wczoraj około godziny 7.00 rano ukazała się wiadomość o tym, iż w różnych miejscach  Warszawy widziane są autobusy, których nie produkuje się już od wielu lat. Pomyśleliśmy, że ktoś robi sobie żarty, ale postanowiliśmy sprawdzić, co się dzieje. Już po kilku minutach okazało się, że wiadomości te wcale nie były dowcipem! Na parkingu w samym centrum miasta można było ujrzeć kultowego Autosana H9-03 oraz kilkudziesięciu mieszkańców, którzy w pośpiechu robili zdjęcia. Dalej, na skrzyżowaniu kolejne autobusy! Na obrzeżach, w centrum, na parkingach, wszędzie autobusy! Co na  to mieszkańcy?

Mieszkańcy wspominają kultowe autobusy.

– Nie mogę w to uwierzyć! Takim autobusem jeździłem codziennie do pracy! W jednej sekundzie przypomniały mi się czasy, kiedy życie z jednej strony było trudniejsze, a z drugiej ludzie nie gonili tak za karierą, pieniędzmi, docenialiśmy i cieszyliśmy z każdego dnia. Miło tak sobie powspominać. – mówi Pan Stanisław.

– Ach, to były czasy! Pamiętam, jak którejś zimy doszło do awarii i musiałam spędzić w autobusie kilka godzin. Ludzie nie mieli telefonów komórkowych, tabletów… wtedy się rozmawiało. Mało tego, zaczęliśmy nawet wspólne śpiewanie! Ten dzień przypomina mi się zawsze, kiedy stoję w korku, a ludzie zapatrzeni w swoje telefony nie zamieniają ze sobą nawet słowa. To smutne. – wspomina Pani Zofia.

– Mój dziadek był kierowcą takiego autobusu! Zawsze, gdy są święta, opowiada mi historie związane z pracą. Ma nawet album ze zdjęciami różnych modeli, bo te autobusy to jego pasja. Dziadek na pewno by się wzruszył, gdyby mógł zrobić sobie zdjęcie z jednym z nich. Muszę do niego zadzwonić! – opowiada Tomek.

Ale o co chodzi?

,,Kultowe Autobusy PRL-u’’ to nic innego jak akcja promująca nową kolekcję unikatowych modeli autobusów w skali 1:72 od wydawnictwa De Agostini. Kolekcja rusza już od 18.04. a zeszyty wraz z metalowymi modelami kultowych autobusów dostępne będą w kioskach, salonach prasowych, księgarniach i w sklepach na terenie całej Polski. Można także zamówić prenumeratę. Modele autobusów to nie lada gratka dla pasjonatów motoryzacji, czasów PRL- u, a także dla każdego, kto chciałby posiadać taką kolekcję.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF