WebTalk i KERRIS wspólnie dla Banku BNP Paribas

We współpracy agencji WebTalk oraz KERRIS dla Banku BNP Paribas powstał portal Agronomist.pl – nowoczesna platforma zawierająca narzędzia przydatne rolnikom i przetwórcom w zarządzaniu ich biznesem. WebTalk odpowiadał za część kreatywną w procesie powstawania portalu, od stworzenia jego nazwy i logotypu, przez plan strategii komunikacji, po przygotowanie materiałów promocyjnych z zakresu digital i BTL. Do zadań KERRIS należały zaprojektowanie i wdrożenie technologiczne serwisu oraz dalszy jego rozwój. Strona została uruchomiona z początkiem kwietnia.

Portal uruchomiony został w odpowiedzi na potrzeby nowoczesnych rolników i przetwórców, będących jedną z kluczowych grup docelowych klienta. W ramach realizacji projektu agencja WebTalk stworzyła strategię komunikacji online i offline, opracowała nazwę portalu, stworzyła logotyp oraz identyfikację wizualną. Firma odpowiedzialna była także za koordynację przeprowadzonych badań fokusowych na temat portalu i jego warstwy wizualnej. Sam serwis został stworzony przez agencję KERRIS odpowiedzialną za zaprojektowanie użyteczności, projekty graficzne oraz wdrożenie technologiczne uwzględniające udostępnienie narzędzi takich jak satelitarny monitoring pól, systemy zarządzania gospodarstwem, precyzyjna, dopasowana do potrzeb rolników prognoza pogody, a także dedykowany kalkulator inwestycyjny. Obecnie odpowiada także za bieżącą obsługę techniczną.

Bank BNP Paribas zawsze wspierał rozwój i plany swoich klientów, dbając równocześnie o najwyższą jakość obsługi. Rozumiemy ich oczekiwania i aktywnie na nie odpowiadamy, stąd też pomysł na uruchomienie platformy Agronomist.pl. Portal powstał z myślą o rolnikach i przetwórcach sektora spożywczego. Użytkownicy mają dostęp nie tylko do najnowszych analiz food&agro i prognoz cenowych, ale też do informacji o pogodzie w danej lokalizacji, systemu zarządzania gospodarstwem, a nawet satelitarnego mapowania pól. Ponadto, nowoczesna platforma, począwszy od funkcjonalności po wygląd, czy ułożenie poszczególnych narzędzi została stworzona wspólnie z przedstawicielami sektora rolno-spożywczego – mówi Katarzyna Wielgosz, menedżer Projektów Agro w Banku BNP Paribas.

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF