...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Węgierski sposób na kryzys

viktor orban

Inflacja na Węgrzech w listopadzie osiągnęła poziom 7,4%, najwyższy od 14 lat. Od tego czasu rząd podejmuje różne kroki, aby ją zwalczyć. Jakie są najnowsze decyzje premiera?

Premier Węgier ogłosił kolejne kroki walki z kryzysem. Dotychczas strategia jego rządu była dość drastyczna, a wczorajsza decyzja podtrzymuje takie podejście. Zgodnie z nowymi regulacjami ceny podstawowych produktów spożywczych nie mogą przekroczyć cen obowiązujących 15 października. Mowa o takich pozycjach jak cukier, Mąka pszenna, Olej słonecznikowy, Udziec wieprzowy, Pierś z kurczaka i Mleko krowie. Narzucanie ceny maksymalnej dóbr nie jest nową strategią, od listopada zeszłego roku takie regulacje obejmują ceny paliw. Zamrożenie dotknęło również stopy procentowe, które utrzymywane są na poziomie z października. Wszystkie te decyzje najprawdopodobniej spowodowane są nadchodzącymi wyborami, które odbędą się na Węgrzech 3 kwietnia.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF