...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Więcej kobiet w IT! Współpraca Komputronik Biznes i Fundacji Carrots

Warszawa, Wrocław i Poznań - w tych trzech miastach odbyły się spotkania Geek Girls Carrots i Komputronik Biznes. Współpraca obu podmiotów obejmowała cykl wydarzeń, których celem było dzielenie się wiedzą oraz promowanie kobiet w środowisku informatycznym.

Komputronik Biznes i Fundacja Carrots zjednoczyły siły w słusznej sprawie – promowaniu kobiet w IT. Choć na rynku jest coraz więcej specjalistek to jednak nadal w tej branży przeważają mężczyźni, więc wszelkie inicjatywy wspierające kobiety są tak ważne.

– Cieszymy się ogromnie ze współpracy pomiędzy Geek Girls Carrots, a Komputronik Biznes. Wierzymy, że właśnie takie partnerstwa, łączące doświadczoną firmę, o silnej pozycji rynkowej z największą społecznością kobiet w IT pozwalają na stworzenie nowej wartości i zmianę status quo w świecie nowych technologii. Dzisiaj, kiedy sektor zdecydowanie jest rynkiem pracownika, działania oparte na innowacyjnym employer branding, nastawionym na networking i wymianę wiedzy przyniosą największe, a co najważniejsze długofalowe korzyści – mówi Małgorzata Ratajska-Grandin, prezeska Fundacji Carrots.

Podczas spotkań Geek Girls Carrots specjalistki dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniami. W Warszawie i Poznaniu prelegentką była Wiktoria Mieleszczenko – Kowszewicz, analityczka biznesowa IT w Komputronik Biznes, która pomaga klientom w modelowaniu oraz usprawnianiu procesów w firmie z wykorzystaniem oprogramowania BMP. Tematem jej wystąpienia była interdyscyplinarność, przekładająca się na różne umiejętności, które można zastosować w pracy. Łączenie kompetencji w biznesie jest bardzo ważne, ale przeważnie wspomina się o kompetencjach miękkich i twardych.  We Wrocławiu można było wysłuchać wystąpień dwóch kobiet – Anny Skowiny i Mileny Młynarskiej. Panie opowiadały o perspektywie branżowej z fotela pre-sales inżyniera w obszarze technologii LAN i WLAN Komputronik Biznes oraz o byciu artystką w IT. Po każdym z wystąpień był networking – czas na wymianę myśli i kontaktów.

– Współpraca z Geek Girls Carrots to duża wartość dla naszej firmy zarówno w kontekście wymiany doświadczeń i dzielenia się wiedzą z ekspertami z branży IT z całej Polski, jak i możliwość poruszenia niezwykle istotnej kwestii, jaką jest pokonywanie stereotypów i wprowadzanie kompetentnych specjalistek do świata IT – podkreśla Agnieszka Andrzejewska, Członek Zarządu i Dyrektor Finansowy Komputronik Biznes.   

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF