...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Wielka wpadka Twittera. Włamano się na największe konta!

atak hakerów na twittera

W środę na kontach między innymi Baracka Obamy, Elona Muska, Jeffa Bezosa jak również Ubera, Apple'a i wielu innych firm pojawiły się wpisy zachęcające do wpłacania bitcoinów. Był to skoordynowany atak hakerski - prawdopodobnie największy w historii Twittera. Ile pieniędzy udało się wyłudzić hakerom?

Na każdym z kont pojawił się podobnie brzmiący wpis zachęcający do wpłacania bitcoinów z obietnicą odesłania dwukrotności wpłaconej kryptowaluty. Wspólnym elementem wszystkich tweetów był ten sam adres portfela, na który powinien być dokonany transfer.

W oficjalnym oświadczeniu Twitter zdradził, że atak był wymierzony w jego pracowników, którzy mają dostęp do wewnętrznych systemów oraz narzędzi do zarządzania serwisem. Konta, które zostały przejęte rzez hakerów zostały tymczasowo zablokowane na czas śledztwa oraz sprawdzania szkód wyrządzonych przez atak.

Oprócz wyżej wymienionych profili ofiarami ataku padły też konta należące do:

  • Mike’a Bloomberga
  • Floyda Mayweathera
  • HQ Trivia
  • Billa Gatesa
  • Warrena Buffeta
  • Kim Kardashian

Twitter bardzo szybko usunął posty zachęcające do wpłacania bitcoinów. Mimo to znalazła się grupa użytkowników, która dała się nabrać i wpłaciła na podany link kryptowaluty o łącznej wartości 110 tys. dolarów. Niestety dla nich nie ma szans na cofnięcie tych transakcji.

Środowy atak dał dużo do myślenia zarówno osobom zarządzającym serwisami społecznościowymi, jak również scenie politycznej. Musimy pamiętać, że w listopadzie w Stanach Zjednoczonych odbędą się wybory prezydenckie. Atak o podobnej skali może znacząco wpłynąć na ich wynik oraz postrzeganie kandydatów.

Źródło: socialmediatoday.com

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF