...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Wirtualna rzeczywistość na pokładzie samolotu? Czemu nie!

Tego lata pasażerowie linii lotniczych Air France mają okazję doświadczyć rozrywki pokładowej w zupełnie nowym wydaniu. Linia rozpoczęła testy zestawów do rzeczywistości wirtualnej. Dzięki nim pasażerowie mogą oglądać filmy w formacie 2D i 3D lub seriale w swoim własnym prywatnym kinie, „odizolowani” od reszty kabiny, zakładając specjalne okulary. Zestawy są aktualnie dostępne w klasie biznes na lotach między Paryżem a karaibską wyspą St. Martin, w samolocie Airbus A340. W najbliższych miesiącach linia planuje wprowadzenie zestawów do rzeczywistości wirtualnej na kolejnych trasach, o ile testy wypadną pomyślnie.

Linie lotnicze Air France we współpracy ze start-upem “SkyLights” wprowadzają do użytku zupełnie nowy, innowacyjny system rozrywki pokładowej – możliwość oglądania filmów i seriali w formacie 2D i 3D za pomocą zestawu do odbioru rzeczywistości wirtualnej. Aktualnie, od 1. sierpnia b.r. podróżni w klasie biznes na lotach z Paryża (CDG) do St. Martin i z powrotem w samolocie Airbus A340 mogą testować cztery zestawy wirtualnej rzeczywistości i około 40 filmów w tej technologii.

Podczas fazy testowej nowego produktu Air France ma zamiar zgromadzić cenne doświadczenie i potwierdzić oczekiwania pasażerów. Linia liczy, że dzięki zastosowaniu oryginalnych i innowacyjnych pomysłów, jak rozrywka pokładowa z udziałem virtual reality, podróż na pokładzie samolotu Air France będzie jeszcze bardziej unikalnym doświadczeniem.

Długa podróż lotnicza to czas kiedy wyjątkowo potrzebujemy rozrywki. To moment, kiedy możemy siedzieć wygodnie i bezkarnie oglądać filmy. Air France dba i inwestuje w coraz nowsze systemy rozrywki pokładowej, które każdy pasażer lotu międzykontynentalnego ma przy swoim własnym fotelu. W ostatnich latach Linia Air France znacznie rozszerzyła swoją ofertę rozrywkową. Najnowsze filmy i kino światowe, gry, muzyka, programy telewizyjne, kursy językowe i wiele innych opcji sprawiają, że podczas lotu nikt nie będzie się nudził. Ponad 1000 godzin programów dostępnych na żądanie tworzą rozbudowany system rozrywki. Pasażerowie doceniają też możliwość korzystania z systemu rozrywki od momentu wejścia na pokład samolotu, aż do wylądowania w miejscu docelowym. Co miesiąc Air France uzupełnia swoją ofertę o ponad 100 godzin nowych programów. Teraz poszliśmy o krok dalej, rozpoczynając testy urządzeń do wirtualnej rzeczywistości na pokładach naszego samolotu. Specjalne okulary, połączone z bazą filmów pozwalają odizolować się od reszty współpasażerów i oglądać program w 2D lub 3D. Wykorzystanie rzeczywistości wirtualnej staje się obecnie coraz bardziej modne i ma coraz więcej zastosowań. Możemy „zanurzyć się” w świat gry, wejść do trójwymiarowego filmu, czy obejrzeć wirtualnie produkt, czy usługę jakiejś firmy. Dlaczego więc nie zastosować jej w samolocie? Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy udostępnić naszym pasażerom nowoczesną technologię, która nie tylko wzbogaci ich wrażenia z podróży i dostarczy jeszcze lepszej rozrywki, ale też potwierdzi, że Air France inwestuje i idzie z duchem czasu – mówi Frantisek Siling –  dyrektor generalny sprzedaży Air France KLM na Polskę.

Wspólny projekt realizowany w ramach “Otwarte Innowacje” jest również okazją dla młodej firmy SkyLights – partnera Air France, która specjalizuje się w zaawansowanych systemach rozrywki pokładowej.

Obie firmy liczą, że efektem ich współpracy będzie zadowolenie pasażerów, a pomyślne testy zaowocują wdrożeniem systemu na kolejnych lotach Air France w najbliższej przyszłości.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF