...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Wpływ snu na organizm człowieka. Wybór poduszki i kołdry

wplyw-snu-na-organizm-czlowieka-wybor-poduszki-i-koldry

Niektórzy nie zdają sobie sprawy z tego, jak duże znaczenie w życiu ma sen. Warto uzupełnić swoją wiedzę w tym zakresie, by zachować zdrowie, a nawet poprawić jego stan. Okazuje się, że regularne wysypianie się sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu całego organizmu i ma duży wpływ na samopoczucie.

Wyspałeś się? To widać już od rana!

Czy zdarza się, że Twoja rodzina lub współlokatorzy mówią, że wstałeś lewą nogą? Jeśli od rana miewasz niezbyt dobry humor, to prawdopodobnie nie sypiasz tak długo, jak powinieneś. Raz na jakiś czas można bezkarnie zarwać noc, jednak codzienne problemy z zasypianiem i jakością snu dają się we znaki każdemu. Teraz pomyśl o odwrotnej sytuacji, gdy o poranku nie narzekasz na to, że się nie wyspałeś. Brak rozdrażnienia, energia do działania, pozytywne myśli i cera wyglądająca na wypoczętą – odpowiednia dawka snu może zdziałać wiele dobrego!

W ciągu dnia także odczuwa się skutki fundowania organizmowi kiepskiego wypoczynku w ciągu nocy. W pracy pojawia się brak koncentracji i kreatywności, a dogadywanie się ze współpracownikami czy klientami idzie niezbyt dobrze. Wyspaną osobę trudniej zirytować! Pamiętaj o tym, że wysypiając się, obniżasz także ryzyko zawału serca, poprawiasz swoją odporność, a nawet dbasz o sylwetkę! Sen korzystnie wpływa bowiem na nasz metabolizm.

Co poprawi jakość Twojego snu?

Zacznij więcej spacerować i ćwiczyć, nie objadaj się przed snem i koniecznie zastanów się nad tym, czy w Twojej sypialni panują odpowiednie warunki. Być może jest w niej zbyt jasno w ciągu nocy, możliwe też, że zapominasz przewietrzyć pomieszczenie przed snem. Bardzo duże znaczenie ma też to, w jakim łóżku śpisz i jaką wybrałeś pościel. Stare polskie przysłowie „Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz” wciąż jest aktualne. O tym, że niewygodne posłanie utrudnia zdrowy, niezakłócony sen, wiadomo nie od dziś!

Czy Twoja poduszka daje Ci komfort podczas zasypiania? Jeśli przed zaśnięciem sporo wiercisz się, szukając odpowiedniej pozycji i masz wrażenie, że Twoje barki i szyja są spięte, to znak, że potrzebna Ci jest  poduszka ergonomiczna. Czym wyróżnia się taki produkt? Poduszki ergonomiczne, nazywane też profilowanymi, są skonstruowane tak, by uwzględniać anatomię ciała i wspomagać jego odpowiednie położenie podczas snu. Takie modele podtrzymują głowę oraz odcinek szyjny kręgosłupa w prawidłowy sposób, dlatego nie narażają użytkownika na ból oraz łagodzą napięcie. Jednak sama poduszka to nie wszystko. Przyda Ci się też koldra dająca optymalny komfort termiczny. Być może kołdra, pod którą śpisz, jest odpowiednia na inną porę roku? Jeśli w nocy będzie Ci za ciepło lub przeciwnie – zbyt chłodno, raczej nie wyśpisz się dobrze. Ważne jest też wypełnienie kołdry. Niektórym nie służy wypełnienie z puchu, za to świetnie wysypiają się pod kołdrą antyalergiczną. Nie zapomnij o optymalnie elastycznym materacu! Szybko przekonasz się, że odpowiedni materac był Ci naprawdę niezbędny!

Inwestycja w zdrowie szybko się zwróci

Zakup poduszki ergonomicznej, kołdry i materaca może wydawać się niemałym wydatkiem. Miej jednak na uwadze to, że specjalistyczne produkty proponowane przez renomowanego producenta będą Ci służyć przez długie lata. Nie warto oszczędzać na swoim zdrowiu. Pomyśl o wszystkich korzyściach płynących z tego, że w końcu przestaniesz narzekać na zły nastrój, braki energii w pracy, bóle kręgosłupa i barków oraz kiepski metabolizm. Sen to najlepsze lekarstwo, które nie ma żadnych skutków ubocznych!


Źródło: sennamaterace.pl

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF