...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Współpraca ekosystemów startupowych Ukrainy i Polski

26 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie z cyklu eksperci, przygotowane w ramach 12 edycji 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie. Tym razem nasze spotkanie było poświęcone współpracy między startupami w Ukrainie i w Polsce. Jak dla obopólnej korzyści wykorzystać fakt, że mamy teraz w Polsce tak wielu przedstawicieli kreatywnych biznesów i startupów z Ukrainy?

Wydźwięk spotkania był bardzo realistyczny i mimo dramatycznej sytuacji u naszych wschodnich sąsiadów, uczestnicy spotkania bardzo dużo dowiedzieli się na temat ekosystemu startupów ukraińskich, który nadal działa.

Młodzi przedsiębiorcy z Ukrainy w dalszym ciągu potrzebują naszego wsparcia, ale mają bardzo wiele do zaoferowania we współpracy i tworzeniu nowych przedsięwzięć biznesowych.

Wojna spowodowała, że obecnie w Polsce znajduje się większa niż zwykle liczba przedstawicieli biznesu oraz startupów z Ukrainy. W czasie spotkania zostały zaprezentowane aktywności, szczególnie młodych przedsiębiorców, w ich trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźli.

Gościem specjalnym była Victoria Umanska, założycielka Team Ukrainie Love oraz Fundacji Mama Wdoma. Victoria poznała dobrze rynek startowy po obu stronach naszej granicy oraz w innych krajach.

Byli też przedstawiciele polskich organizacji wspomagających rozwój innowacji i startupów w Polsce, a obecnie wspierających akcje pomocowe dla naszych przyjaciół w Ukrainie. Uczestnicy panelu dyskusyjnego to m.in.:

  • Michał Kramarz – Head of Google for Sturtups, CEE

  • Tomasz Snażyk – Chief Executive Officer at Startup Poland.

W spotkaniu zabrali też głos:

  • Irene Tchaikovska – Startup Support Specialist at Polish-Ukrainian Startup Bridge
  • Mykhailo Khaletskyi – Startup Mentor at Polish-Ukrainian Startup Bridge.
  • Agata Stafiej-Bartosik – Country Co-Director Poland, Interim Country Director Nordics, Ashoka

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF