...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Wydarzenie The Business Booster stawia człowieka w sercu transformacji energetycznej

Uczłowieczanie transformacji energetycznej to temat przewodni zbliżającego się wydarzenia The Business Booster (TBB) organizowanego przez EIT InnoEnergy. W tym roku liderzy innowacji energetycznych spotkają się w dniach 3-4 października 2019 roku w Paryżu.  Zaprezentowane zostanie ponad 150 najnowocześniejszych technologii i możliwości inwestycyjnych, a ponad 800 uczestników z 40 krajów będzie mogło wziąć udział w debatach […]

Uczłowieczanie transformacji energetycznej to temat przewodni zbliżającego się wydarzenia The Business Booster (TBB) organizowanego przez EIT InnoEnergy. W tym roku liderzy innowacji energetycznych spotkają się w dniach 3-4 października 2019 roku w Paryżu. 

Zaprezentowane zostanie ponad 150 najnowocześniejszych technologii i możliwości inwestycyjnych, a ponad 800 uczestników z 40 krajów będzie mogło wziąć udział w debatach panelowych na żywo i sesjach interaktywnych. Obecni będą przedstawiciele start-upów, przemysłu i środowisk finansowych, rządowych i regulacyjnych. 

Jednym z polskich projektów jest start-up Gradis z Krakowa, który przedstawi oprogramowanie do budowy i utrzymania systemu oświetlenia zewnętrznego do optymalizacji zużycia energii w miastach. Podczas pracy wykorzystano tu zaawansowane algorytmy samouczące się i rozproszone do całkowitego przejęcia procesów związanych z projektowaniem, automatyzacją, zarządzaniem i kontrolą nowoczesnego oświetlenia ulicznego.  Rozwiązania te wdrażane są w Polsce i za granicą, gdzie pozwalają na oszczędności w wysokości 21 proc. – Przesuwamy tę granicę. Przy połączeniu systemu i serwisu Gradis oraz zastosowaniu lamp LED, jesteśmy w stanie wygenerować aż do 80 proc. oszczędności w porównaniu z tradycyjnym oświetleniem – zauważa Kamila Kotulska, dyrektor ds. marketingu w Gradis.

Z kolei start-up z Poznania zademonstruje swój wkład w zapobieganie postępującej degradacji otoczenia – autorskie, przełomowe urządzenie do gospodarki odpadami. – Bin-e to jeden kosz, który automatycznie zidentyfikuje, posegreguje i skompresuje śmieci, a w przypadku zapełniania, wyśle powiadomienie do firmy odpowiedzialnej za wywóz odpadów – wyjaśnia działanie Jakub Luboński, prezes Bin-e. Autorzy projektu podchodzą już do pierwszych komercyjnych wdrożeń zagranicznych, a w przyszłości chcieliby zagościć w domu przeciętnego Kowalskiego.

– W miarę jak społeczeństwo przechodzi do modelu zrównoważonej energii, teraz bardziej niż kiedykolwiek udana dekarbonizacja wymagać będzie umieszczenia konsumenta w centrum transformacji energetycznej – zauważa Jakub Miler, Prezes InnoEnergy Central Europe.

Wraz z tą zmianą pojawia się nowy nacisk na uchwycenie i wykorzystanie ludzkiej strony transformacji energetycznej. Aby zainspirować delegatów, Mary Robinson, pierwsza kobieta Prezydent Irlandii i były specjalny wysłannik ONZ ds. zmiany klimatu, nakreśli sytuację podczas przemówienia inauguracyjnego. 

Podczas dwóch dni TBB, przedstawione zostanie pięć kluczowych obszarów zmian:

  • zapotrzebowanie na nowe kompetencje,
  • zróżnicowanie i kreatywne podejście jako źródło innowacji,
  • „poziom gotowości konsumenta”,
  • nowe role prosumentów,
  • rola obywateli.

Wśród światowych liderów innowacji w energetyce, głos zajmą takie postaci, jak: Lord Deben, przewodniczący komisji ds. zmian klimatycznych, François de Rugy, minister ekologii we Francji, prof. Eric Stark Maskin z Uniwersytetu w Harvardzie, laureat nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, dr Cyrus Wadia, zastępca prezesa ds. zrównoważonego biznesu i innowacji w Nike,  Ambroise Fayolle, zastępca prezesa w Europejskim Banku Inwestycyjnym (EIB) i Christel Heydemann, prezes Schneider Electric we Francji.

– Wydarzenie The Business Booster jest katalizatorem innowacji w sektorze energetycznym, a teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, powinniśmy skoncentrować się na ludzkiej stronie transformacji w energetyce. Ludzie z każdego zakątka świata przyjeżdżają tu, aby współpracować w obliczu największego wyzwania ludzkości z jakim kiedykolwiek mieliśmy do czynienia. Podczas gdy innowacje technologiczne i regulacje są kluczowe, są nimi także kreatywność i zróżnicowane podejście w roli konsumentów, jaką mają do odegrania w dostosowaniu się do udanej transformacji energetycznej – powiedział Diego Pavia, prezes EIT InnoEnergy.

Wydarzenie The Business Booster umożliwia firmom wystąpienia na scenie, aby bezpośrednio zaprezentować innowacyjne rozwiązania obecnym inwestorom i przedstawicielom branżowym. Rejestracja na wydarzenie jest już otwarta.

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF