...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Z Asystentem Google można już rozmawiać po polsku

Google udostępniło polskojęzyczną wersję Asystenta Google. Asystent ma pomagać w wykonywaniu codziennych zadań i umożliwiać zupełnie nowy sposób interakcji z Google i usługami, które oferuje.

Asystent Google pomaga w wykonywaniu codziennych zadań, dając łatwiejszy dostęp do technologii w każdym momencie dnia, dzięki możliwości komunikacji z urządzeniem w najbardziej naturalny sposób, używając głosu. Przy jego pomocy dowiesz się na przykład czy będziesz potrzebować parasola przed wyjściem do pracy, Asystent wyśle Ci głosowo wiadomość w trakcie prowadzenia auta, znajdzie restaurację na wieczorne spotkanie ze znajomymi, podyktujesz mu listę zakupów, a on poprosi o ustawienia przypomnienia, żeby je zrobić w konkretnym dniu.
Asystent Google sprawdza się w bardzo różnych, codziennych sytuacjach. Wystarczy przytrzymać przycisk ekranu głównego lub powiedzieć OK Google.
Początek dnia. Rano, przed wyjściem z domu, możesz zadać takie pytania jak:
 • OK Google, czy dzisiaj będzie padało?
 • OK Google, ile stopni będzie dziś w Krakowie?
 • OK Google, jakie mam spotkania na dziś.
Prowadzenie samochodu:
 • OK Google, napisz Kubie, że spóźnię się 5 minut.
 • OK Google, puść coś Krzysztofa Zalewskiego.
 • OK Google, wyślij Whatsapp do mamy.
 • OK Google, wyznacz najszybszą trasę do pracy.
Wyjście z pracy:
 • OK Google, co dziś grają w kinie?
 • OK Google, przypomnij mi, żeby kupić bilety do kina dzisiaj o 19:00.
 • OK Google, pokaż włoskie restauracje w okolicy.
 • OK Google, wyznacz trasę do domu.
 • OK Google, do której otwarta jest Galeria Mokotów?
 • OK Google, pokaż trasę autobusem na ulicę Świętokrzyską.
Koniec dnia:
 • OK Google, ustaw minutnik “pieczenie chleba” na 40 minut.
 • OK Google, włącz jazz na YouTube.
 • OK Google, obudź mnie jutro o 7:00.
Asystent Google zyskał też polską osobowość. Zna elementy polskiej popkultury i lokalne zwyczaje. Możesz zapytać go na przykład o informacje związane z polskimi dziełami: Kto grał w Zimnej wojnie? lub Kto napisał Pana Tadeusza?, odnieść się do klasyki polskiego filmu i zaśpiewać OK Google, łubu dubu łubu dubu lub dowiedzieć się więcej o gustach Asystenta, pytając go np. o ulubionego muzyka by dowiedzieć się, że Było cymbalistów wielu, ale żaden z nich nie śmiał zagrać przy Jankielu. Możecie również poprosić, aby Asystent podzielił się jakąś ciekawostką o Polsce (Powiedz mi ciekawostkę o Polsce).

 

Actions on Google – nowe możliwości dla polskich firm
Nowy rozdział otwiera się również przed polskimi przedsiębiorstwami, które mogą się teraz zintegrować z Asystentem poprzez platformę Actions on Google. Umożliwia ona firmom stworzenie akcji (komendy głosowej), którą może następnie wywołać każdy z użytkowników Asystenta i w ten nowy sposób wejść w interakcje głosową z daną marką. Pierwszymi firmami, które już teraz stworzyły swoje akcje dla polskiego Asystenta są PLAY (OK Google, zapytaj PLAY co nowego?) i eSky (OK Google. Porozmawiaj z eSky).
W ciągu najbliższych tygodni Asystent Google będzie udostępniony wszystkim polskim użytkownikom smartfonów z Androidem (od wersji 5), posiadacze urządzeń iOS będą mogli pobrać z App Store aplikację Asystent Google. Asystent Google będzie także dostępny na dedykowanych modelach słuchawek.

 

Aby po raz pierwszy uruchomić Asystenta Google na urządzeniu z Androidem, należy długo nacisnąć przycisk ekranu głównego. Zobaczycie kilka przykładów działań, w których może Wam pomóc Asystent. Od tego momentu wystarczy powiedzieć OK Google lub przytrzymać przycisk ekranu głównego, aby zacząć rozmowę ze swoim osobistym Asystentem. Jeżeli nie chcecie wypowiadać pytań na głos, możecie do Asystenta również napisać.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF