...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Zapowiadamy nowy sezon skoków narciarskich – Który Polak będzie najlepszy?

dawid-kubacki

Już w tym tygodniu swoje zmagania rozpoczynają nasi skoczkowie. Puchar Świata w skokach narciarskich będzie inauguracją zimowego sezonu skoków. Pierwsze zawody odbędą się w Niżnym Tagile w Rosji. Znamy już powołania trenera Michała Doleżala. Który Polak będzie najlepszy w przyszłym sezonie?

Siedmiu Polaków powołanych na Puchar Świata w Rosji

Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Jakub Wolny, Andrzej Stękała i Klemens Murańka to zawodnicy, którzy będą nas reprezentować na pierwszych zawodach w Niżnym Tagile (a także później – w fińskiej Ruce). Mają oni jednak niemałą konkurencję. Kto ma największe szanse na zwycięstwo w Rosji?

Legalny bukmacher Betfan największe szanse w potyczce za wschodnią granicą daje Japończykowi – Ryoyu Kobayashiemu (2.75). Według analityków drugie miejsce może przypaść dla dobrze znanego Polakom – Halvora Egnera Graneruda (3.5). Norweg to zwycięzcą poprzednich zawodów w Niżnym Tagile, a także zwycięzcą Klasyfikacji Pucharu Świata.

Podium zamyka Niemiec – Karl Geiger, któremu eksperci dają tylko 14 procent na zwycięstwo w inauguracji sezonu. W kwestii możliwego triumfu mówi się także o Stefanie Krafcie, czy dwóch skoczkach z podium Klasyfikacji Pucharu Świata sezonu 2020/2021, czyli o Markusie Eisenbichlerze oraz Kamilu Stochu.

Jak wyglądają indywidualne szanse naszych orłów?

Eksperci twierdzą jednogłośnie – to może być kolejny najlepszy sezon Kamila Stocha. Trzykrotny konkurs mistrz olimpijski oraz drużynowy brązowy medalista olimpijski z 2018 roku mimo swojego wieku, wciąż jest w najwyższej formie. W wywiadach opowiadał, że bardzo dużo trenuje i chce, żeby był to jego najlepszy sezon w karierze.

Czas mija jednak nieubłaganie, a nasi najlepsi zawodnicy nie stają się coraz młodsi. Kamil Stoch i Piotr Żyła mają za sobą już 34 wiosny, Dawid Kubacki przekroczył już także barierę 30 lat. Nasi skoczkowie zbliżają się małymi krokami do zakończenia kariery, a kolejnych gwiazd na ich miejsce obecnie nie widać.

Gdzie do końca roku będą się mierzyć nasi skoczkowie?

Pod koniec grudnia nasi skoczkowie będą się mierzyć na Turnieju Czterech Skoczni. Po nich czeka ich niezwykle ważna impreza, czyli Zimowe Igrzyska olimpijskie w Pekinie. Na koniec sezonu (marzec 2022) odbędą się także mistrzostwa świata w lotach.

Przed tym jednak czeka ich wyprawa m.in. do Rosji, Finlandii, Niemiec czy Szwajcarii.

Terminarz skoków narciarskich w 2021 roku

20 listopada 2021 – Niżny Tagił (ROSJA) – konkurs indywidualny

21 listopada 2021 – Niżny Tagił (ROSJA) – konkurs indywidualny

27 listopada 2021 – Ruka (FINLANDIA) – konkurs indywidualny

28 listopada 2021 – Ruka (FINLANDIA) – konkurs indywidualny

4 grudnia 2021 – Wisła (POLSKA) – konkurs drużynowy

5 grudnia 2021 – Wisła (POLSKA) – konkurs indywidualny

11 grudnia 2021 – Klingenthal (NIEMCY) – konkurs indywidualny

12 grudnia 2021 – Klingenthal (NIEMCY) – konkurs indywidualny

18 grudnia 2021 – Engelberg (SZWAJCARIA) – konkurs indywidualny

19 grudnia 2021 – Engelberg (SZWAJCARIA) – konkurs indywidualny


Źródło: betfan.pl

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF