...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Zaproś życie do ogrodu. Światowy Dzień Pszczół

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. To ważne święto, uświadamiające nam, jak ważną rolę odgrywają te owady w ziemskim ekosystemie i jak bardzo są zagrożone. O tym, jak można wpłynąć na ich dobrostan, opowiada Robert Wons, ekspert Castorama Polska.

Praca owadów zapylających, w tym pszczół przynosi gospodarce światowej około 190 mld dolarów rocznie – szacuje Europejska Agencja Środowiska. W samej Europie pszczoły zapylają aż 84% roślin uprawnych. Jednak od kilku lat coraz więcej mówi się o tym, że pszczół jest coraz mniej, a bez nich świat, jaki znamy, nie przetrwa. Jest to gatunek coraz bardziej zagrożony – nie tylko przez zmiany klimatyczne, ale również różnego rodzaju choroby, nawozy, opryski, a także postępowanie ludzi, na przykład niszczenie pasiek. Duże znaczenie odgrywa również sposób prowadzenia upraw – na jednorodnych polach obsianych pszenicą czy kukurydzą, pszczoły nie znajdą pożywienia. W miastach trawniki kosi się praktycznie non stop – kwiaty miododajne nie mają szans, by zakwitnąć, co również wpływa negatywnie na populację tych owadów.

20 maja już po raz czwarty obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Wydarzenie to zostało ustanowione rezolucją Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w rocznicę urodzin Antona Janša (ur. 20 maja 1734) słoweńskiego pszczelarza, a zarazem prekursora nowoczesnego pszczelarstwa. Jego celem jest szerzenie wiedzy na temat znaczenia pszczół dla ludzkości, konieczności zapewnienia bioróżnorodności oraz metod pomocy tym owadom.

W Castorama staramy się pomagać naszym klientom w wyborze produktów sprzyjających tworzeniu bardziej zrównoważonych i bliższych naturze domów, a także ogrodów. Przygotowaliśmy specjalną ofertę, która skupia się na wspieraniu bioróżnorodności w naszych ogrodach. Szczególną troską powinniśmy objąć owady zapylające, szczególnie pszczoły. Oferujemy na przykład specjalnie mieszanki nasion roślin miododajnych, które można wysiać nawet w małym ogródku czy doniczce na balkonie. Proponujemy również gotowe sadzonki. Pszczołom służą przede wszystkim rodzime kwiaty. Szczególnie lubią nagietki, dalie, wrzosy oraz kocimiętkę, dzwonek biały, szałwię. W naszym asortymencie znajdują się również domki dla tych owadów, które nie tylko dają możliwość podglądania ich życia, ale również są sposobem na wspieranie rozrostu populacji tych żyjątek. Zapewnia on pszczołom i innym gatunkom schronienie przed wiatrem, chłodem i drapieżnikami.

Robert Wons, kierownik kategorii rośliny z Castorama Polska

W zakładce porady i inspiracje na stronie Castorama.pl można znaleźć dużo interesujących informacji na temat działań wpływających pozytywnie na dobrostan pszczół, na przykład na temat zrobienia poidełka, czy właściwego rozplanowania roślin. W sytuacji, gdy nasz ogród zostanie zaatakowany przez szkodniki, Castorama oferuje różnego rodzaju środki pochodzenia naturalnego, które są bezpieczne dla pszczół i innych owadów zapalających.

W przypadku pszczół liczy się każde podjęte działanie – zarówno te na dużą skalę, jak i te małe – doniczka z odpowiednimi kwiatami, łyżeczka wody z cukrem zostawiana w zimne, wczesnowiosenne dni. Dbając o pszczoły dzisiaj, dbamy o kolejne pokolenia, by również mogły żyć w świecie pełnym owoców i kwiatów.

Sprawdź jak zaprosić pszczoły do ogrodu https://www.castorama.pl/lp/zapros-zycie-do-ogrodu-dzien-pszczoly-2021


Źródło: Castorama 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF