...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Żegnaj Skype, witaj Teams, czyli nowe narzędzie na Nowy Rok

Źródło: Microsoft

Koniec roku to czas, który sprzyja podsumowaniom. Często patrzymy na nasze dokonania, próbując oceniać mijający rok. Efektem takiej oceny najczęściej są postanowienia noworoczne. Trudno analizować, ile z nich udaje się później zrealizować, bo jest to sprawa indywidualna. Wiemy jednak na pewno, że dotyczą one życia prywatnego, jak i zawodowego.

Do najbardziej popularnych należą m.in. nauka języka obcego, rzucanie palenia, zrzucenie kilku zbędnych kilogramów i decyzja o podjęciu większej aktywności fizycznej. W odniesieniu do pracy, postanowienia najczęściej dotyczą lepszej organizacji.

Nowy rok to idealny moment, żeby nad tym popracować. Żeby mieć pewność, iż to postanowienie ma szansę na spełnienie, warto pomyśleć nad właściwymi narzędziami do pracy.

Jednym z takich narzędzi jest popularny i dobrze znany Office 365. Dzięki aplikacjom, takim jak Word, Excel, Outlook, PowerPoint czy OneNote, umożliwia pracę i dzielenie się jej efektami w czasie rzeczywistym, w dowolnym miejscu i na dowolnym urządzeniu.

Bardzo popularną aplikacją od zawsze był Skype, który w opcji biznesowej (Skype for Business) zastępowany jest przez Microsoft Teams.

Rozwiązanie to umożliwia organizację pracy na wiele sposobów, właśnie w oparciu o elementy pakietu Office 365. Tym samym wpływa na usprawnienie komunikacji wewnątrz zespołów. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi, Teams umożliwia m.in.

  • prowadzenie konwersacji indywidualnych oraz czatów grupowych, równocześnie na wielu platformach (desktop, przeglądarka, mobile),
  • przesyłanie wysokiej jakości głosu i obrazu, w grupie lub @wskazując wybranego uczestnika,
  • udostępnianie obrazu i prezentacji,
  • wymianę dokumentów, zarówno w ramach czatu jak i w zadaniach zespołowych,
  • planowane spotkań i prowadzenie kalendarza,
  • równoczesną pracę online na dokumentach wchodzących w pakiet Office 365.

Co to oznacza w praktyce?

Wyobraźmy sobie, że w pracy korzystamy z kilku programów do pracy zespołowej. Do edycji dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych czy prezentacji używamy narzędzi online, tak aby móc pracować nad nimi ze swoi zespołem. Tak wiele zadań, a do tego kilka aplikacji. Czy na pewno wszystkie są ze sobą kompatybilne?

Tutaj właśnie z odpowiedzią i być może ratunkiem przyszedł Microsoft, który tworząc Teams, połączył to wszystko w jedno, działające bez zarzutu narzędzie. Takie, które dodatkowo pozwala nie tylko lepiej zorganizować i zarządzać pracą zespołu, ale także prowadzić video i telekonferencje oraz swobodnie łączyć się z numerami stacjonarnymi i komórkowymi.

Teams, które jest częścią niezwykle popularnego pakietu Office 365, doskonale łączy się z innymi produktami Microsoft, takimi jak Word, Excel, PowerPoint, czy dysk OneDrive o pojemności 1TB. Oczywiście umożliwia pracę w opcji desktopowej, mobilnej, czy po prostu z poziomu przeglądarki, niezależnie czy pracujemy w środowisku Windows, MacOS, Android czy iOS.

Odpowiadając na pytanie, co to oznacza w praktyce, można odpowiedzieć, że Teams organizuje naszą pracę bez zbędnego rozpraszania pracy na różne aplikacje.

Ciekawostką, która dodatkowo wyróżnia usługę jest Direct Routing, czyli integracja Teams z klasyczną telefonią. 3S Data Center, wchodząca w skład Grupy 3S, jako jedyny operator w Polsce oferuje w ramach Cloud2B rozwiązanie umożliwiające podpięcie klasycznej numeracji krajowej, międzynarodowej, a także komórkowej z aplikacją Microsoft Teams. 

Oznacza to możliwość dzwonienia bezpośrednio z aplikacji, w taki sposób jak przy zwykłym połączeniu telefonicznym. Usługa działa w dwie strony, czyli istnieje możliwość odbierania telefonów przez aplikację Teams.

Czy Office i Microsoft Teams pomogą dotrzymać postanowień noworocznych?

Tak naprawdę zależy to od nas samych. Czy nie zaplanujemy ich zbyt dużo. Warto pamiętać, że czasami wystarczy mieć tylko 2 – 3, ale ich realizacja zagwarantuje wystraczający sukces. Im więcej planów, tym prościej ulec pokusie zrezygnowania z nich, co rodzi niepotrzebne frustracje.

Polecamy wybrać te najważniejsze, podzielić realizację planów na etapy i zacząć od kontaktu ze specjalistami 3S, którzy pomogą wdrożyć usługi w Twojej organizacji i zrealizować noworoczne plany.

 

Dowiedz się więcej:

www.cloud2b.pl

cloud2b@3s.pl

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF