...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

ZnanyLekarz.pl wspiera naukę programowania dla dzieci

Wywodzący się z Polski, portal do umawiania wizyt lekarskich online, rozpoczyna nową inwestycję. We współpracy z fundacją Girls Code Fun, wspiera edukację programistyczną dzieci. Od lutego br. uczniowie i uczennice w wieku 8-12 lat, mieszkańcy Radomia, rozpoczęli bezpłatną naukę programowania komputerowego - Girls Code Fun Lab powered by ZnanyLekarz.pl

Wybraliśmy pomoc w nauce programowania, bo wierzymy, że język programowania, to podobnie jak język angielski, sposób komunikowania się teraz ze światem. Ta umiejętność i samodzielność w niej, daje szansę na niezależność w życiu. Tak było ze ZnanyLekarz.pl – pierwszy był pomysł, żeby stworzyć bardziej ludzki sposób korzystania ze służby zdrowia. Potem zaprogramowaliśmy serwis, który to robi. Programowanie to jeden z najszybszych sposobów realizowania swoich pomysłów i pokazywania go ludziom – mówi Mariusz Gralewski, założyciel ZnanyLekarz.pl.

Partnerem merytorycznym projektu jest Fundacja Girls Code Fun, która od 3 lat prowadzi zajęcia programowania dla najmłodszych. Do tej pory zajęcia prowadzone były wyłącznie w Warszawie i są płatne dla uczestników.

W Radomiu pracownia Girls Code Fun Lab ruszy po raz pierwszy, projekt adresowany jest szczególnie do tych dzieci, których rodziców nie stać finansowo na naukę programowania. Finansuje ją firma ZnanyLekarz.

Wybraliśmy Radom jako pierwsze miasto do stworzenia szkoły kodowania dla dzieci. Sam pochodzę z tego miasta. Jest tam wiele dzieci z potencjałem, którym trzeba pomóc rozwinąć cyfrowe kompetencje i my chcemy to zrobić – dodaje Mariusz Gralewski.

Pracownia oferuje bezpłatny kurs semestralny podstaw programowania dla dzieci w wieku 8-12 lat. Kurs prowadzony jest w soboty. Oprócz kursu, uczniowie mogą korzystać z pracowni komputerowej w ciągu tygodnia, aby rozwijać we własnym tempie umiejętności cyfrowe, ze wsparciem mentora. Połowa miejsc zarezerwowana jest dla dziewczynek.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1540394045995806/

Więcej info: http://girlscodefun.pl/

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF