...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Aliexpress wprowadzi do Polski swoje paczkomaty

AliExpress paczkomat

Internetowy sklep AliExpress planuje postawić w Polsce swoje paczkomaty. Docelowo ma się ich pojawić ok. 3000.

Wprowadzeniem i montażem ma zająć się firma Świat Przesyłek. Aktualnie maszyny od Cainiao stoją w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Katowicach i Poznaniu. Chińska firma logistyczna podlegająca pod grupę Alibaba planuje postawić 3 tys. sztuk do końca roku. Znajdować się mają zarówno w dużych jak i mniejszych miejscowościach. Możliwość wprowadzenia nowych urządzeń do Polski zrobi konkurencje dla inPostu.

Celem na najbliższe miesiące jest aktywacja 3000 maszyn w zarówno dużych, jak i mniejszych miastach. Wymagania co do lokalizacji są niewielkie, bowiem poszukujemy gruntów o powierzchni 3 metrów kwadratowych w sąsiedztwie parkingów, z możliwością wykonania przyłącza elektrycznego. Zainteresowanie punktami nadań i odbiorów rośnie od lat i jest wielokanałowe: z jednej strony są nimi zainteresowani sami klienci, którzy doceniają wygodną formę odbierania zakupionych przedmiotów, a z drugiej lokalni przedsiębiorcy i właściciele gruntów dostrzegają sposób na dodatkowy, stabilny zarobek z tytułu wynajmu.

Piotr Kocoń, CEO Świata Przesyłek

Adam Daniluk