...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Amazon i mystery boxy z… kartami graficznymi

amazon paczki

W dobie deficytu kart graficznych i ogólnych problemów na rynku japoński oddział Amazon wpadł na absurdalny pomysł. Postanowił sprzedawać mystery boxy z kartami graficznymi.

Los na takiego mystery boxa dostępny był w sklepie za ok. 100 dolarów. Magnesem loterii bło możliwość wylosowania najnowszej karty graficznej w cenie ok. 400 zł. W rzeczywistości jednak szansa była znikoma. Większość kupujących mogła liczyć raczej na starszy model karty, którą sam Amazon umieścił w folderze „pozostałe modele”, gdzie znajdowało się ok. 70% wszystkich zamówień. Szanse na wyjście na plus były znikome i tylko nielicznym zdarzało się trafić droższy produkt. Pozostałe karty graficzne, na których zdobycie szansa procentowa wynosiła ok. 30% to kolejno GeForce 9 series lub RX300 (16%), GeForce 10 series lub RX500 (8%), GeForce 20 series lub RX5000 (4%). Szansa na pozyskanie najnowszego modelu wynosiła 2%.

Mimo wszystko kontrowersyjna decyzja spotkała się ze sporym zainteresowaniem. Losy wyprzedały sie bardzo szybko.

Adam Daniluk