...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Asseco uruchomiło ośrodek szkoleniowy dla operatorów platform bezzałogowych w Nigerii

Asseco uruchomiło w Nigerii certyfikowany ośrodek szkoleniowy dla operatorów platform bezzałogowych (Unmanned Aerial Vehicles – UAV) z centrum serwisowym. Przeprowadziło także dla nich pierwsze szkolenia. Jest to efekt współpracy Asseco z Ministerstwem Nauki i Technologii ze stanu Lagos w Nigerii.

Współpraca Asseco z nigeryjską administracją rządową odbywa się w ramach umowy zawartej w 2017 r. Rozwiązania, które dostarczy Asseco będą istotnym elementem systemu informacji geograficznej (eGIS) wdrażanego w stanie Lagos. Pozwoli to m.in. na efektywniejsze planowanie rozwoju tego regionu Afryki oraz zarządzanie jego zasobami w zakresie gospodarki przestrzennej, a także na monitoring zanieczyszczeń środowiska.

Uruchomienie ośrodka szkoleniowego to pierwszy etap projektu realizowanego w Nigerii. W jego oficjalnym otwarciu uczestniczył przedstawiciel Ministerstwa Nauki i Technologii Lagos State – Hakeem Popoola Fahm, Commissioner oraz Simon Melchior, CEO z Asseco Nigeria. Natomiast Asseco Poland reprezentował Zdzisław Wiater, Dyrektor Pionu Rozwiązań dla Sektora Bezpieczeństwa i Instytucji Międzynarodowych Asseco Poland oraz Tomasz Mosiej, Główny Architekt Systemów Bezzałogowych. Podczas wizyty w Nigerii odbyło się także spotkanie z przedstawicielami Nigerian Airspace Management Agency i Nigerian Civil Aviation Authority w celu przedyskutowania przyszłości funkcjonowania platform bezzałogowych w przestrzeni powietrznej Nigerii.

Ośrodek szkoleniowy stworzony przez Asseco w stanie Lagos to pierwsza tego typu inwestycja
w tym regionie oraz jedna z pierwszych realizowanych w Afryce. Docelowo będzie w nim się szkolić ok. 100 osób rocznie. Zakres szkoleń będzie obejmował obsługę i użytkowanie platform typu multirotor i płatowców, a także obsługę oprogramowania do budowy cyfrowego modelu terenu. Zajęcia będą prowadzone przez ekspertów z Asseco Poland i Asseco Nigeria – powiedział Zdzisław Wiater.

W ramach planowanego, kolejnego etapu projektu, Asseco dostarczy platformy bezzałogowe do wykonywania długotrwałych nalotów fotogrametrycznych nad stanem Lagos. Rozwiązanie będzie składać się także z dwóch stacji kontroli – Asseco Ground Control Station (Asseco GCS) z oprogramowaniem oraz systemu do symulacji lotów Asseco Universal Simulation Environment (Asseco USE). Asseco będzie również odpowiedzialne za szkolenia operatorów oraz testy z obsługi systemu.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF